Velký krok do života udělali žáci deváté třídy Základní školy v Dolním Žandově. Po devíti letech opustí své kamarády, učitele a známé prostředí a vydají se vstříc nové cestě. Příležitost rozloučit se se svými učiteli dostali na tradiční Školní akademii.

Než přišli na pódium ti nejstarší žáci, všem přítomným se předvedli ti nejmenší.

„Děti z mateřské školy si každý rok připravují vystoupení, aby ukázaly, co se naučily,“ přiblížila ředitelka školy Ivana Weinzettelová. Pak přišli na řadu hlavní aktéři odpoledne. „Deváťákům jsme popřáli hodně štěstí na další cestě životem, následovalo podepisování do pamětní knihy,“ uvedla ředitelka.

Neodcházeli jen žáci deváté třídy, ale na zasloužený odpočinek se chystá také učitelka mateřské školy Eva Strejcová, která od starostky Elišky Stránské obdržela kytici a dárek. „Svým rodičům se předvedli také žáci jednotlivých tříd, kteří zpívali, recitovali, ale také cvičili,“ dodala ředitelka.

„Před lety jsem koukala, jak odchází deváťáci a říkala si, že je to ještě daleko,“ řekla vycházející Zuzana. „Uteklo to a teď se loučím já se svými kamarády.“