Datum 9. 9. 2009 nejspíš nepřipadá lidem na Chebsku tak magické jako byly loňské osmičky nebo předloňské sedmičky. V okrese Cheb se koná jen několik svateb, žádná panika ale nevypukla.


„Budou tři svatby a všechny v obřadní síni, žádné speciální přání jsme nezaznamenali,“ informoval mluvčí ašské radnice Milan Vrbata.
V Chebu složí manželský slib jeden pár, také v obřadní síni. Jinde po okrese vládne klid.


„Nemáme hlášenou žádnou svatbu,“ potvrdila matrikářka Monika Juříčková z Hranic, stejně jako Božena Laxová z Františkových Lázní. „U nás se bude oddávat na hradě Seeberg až 19. 9.,“ poznamenala Laxová.


Žádní snoubenci nenavštíví městský úřad v Mariánských Lázních, ve Skalné, ani v Plesné.


„Můj názor je ten, že není důležité, zda je v den svatby magické datum, či nešťastná třináctka,“ konstatovala Hana Kosíková z Chebu. „Podstatné je, zda si bere člověk toho pravého či pravou. Já mám to štěstí, že jsem si vzala partnera, se kterým jsem již 21 let a i dnes mohu říci, že bych volila stejně. V datumu to rozhodně není, spíš v toleranci a porozumění,“ řekla.


„Nejsem numerolog a takovým věcem nevěřím,“ poznamenal Cheban Karel Šedina. „Podle mě jsou taková data jako každá jiná, může a nemusí na nich něco být.“


Řada lidí žádá o radu numerology. Devítky jsou prý hodně silné a emotivní. Devítka je sice číslem moudrosti a celistvosti, ale u numerologie se musí brát v úvahu součet čísel. A ten už v dlouhodobém významu, jaký se od sňatku očekává, tak dobrý není.


Datum 9. 9. 09 tak podle numerologů není jednoznačně vhodné pro uzavírání sňatků. Sečteme-li totiž všechny číslice dohromady, dostáváme číslo jedenáct a nakonec jeho součtem dvojku. Pokud sečteme číslice jen u letopočtu, je to úplně stejné – jedenáct a dvě. To znamená, že energie dne i roku jsou si velmi podobné. Obě přinášejí hodně jemné a citlivé číslo, které s sebou nese originalitu a činorodost, ale na druhou stranu samostatné jedničky i dvojka značí dualitu, jsou dvojznačné a vyjadřují číslo protikladu. Podle numerologů budou lidé, kteří v ten den uzavřou manželství, zažívat vysoce emotivní vztahy a čeká je nadstandardně více životních zkoušek.