VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vyjádření uchazečky k rozhodnutí Rady města Chebu

CHEB - Celá kauza vypovídá o svědomí a morálních hodnotách členů rady

13.7.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Petr Przeczek

Vyjádření nesouhlasu srozhodnutím Rady města Chebu o jmenování ředitele 4.ZŠ

Dne 16. 5. 2007 se konal konkurz na ředitele několika základních škol vChebu. Zúčastnila jsem se konkurzu na ředitele 4. ZŠ, který jsem vyhrála. Bylo mi to řečeno ústně vden konkurzu. Dne 22.5. mi přišlo písemně, že konkurzní komise vybrala za nejvhodnějšího uchazeče Mgr. Lenku Cimrhaklovou supozorněním, že usnesení komise má pro zřizovatele doporučující charakter.

Rada města zasedala 6. 6. 2007. Zdoslechu jsem se dozvěděla, že rada města vybrala ing. Kříže, který se umístil vkonkurzu na 2. místě. Čekala jsem, že dostanu nějaké písemné vyrozumění sodůvodněním, proč rada nedala na doporučení komise. Bohužel začaly prázdniny a mě nikdo oficiálně neinformoval, o jmenování pana Kříže jsem se dozvěděla ztisku.

Žádám proto Radu města Chebu o vyjádření se ktomuto problému. Obracím se stouto stížností i na Krajský úřad vKarlových Varech a ráda bych informovala o praktikách v konkurzních řízení na chebské základní školy i chebskou veřejnost prostřednictvím tisku.

Mám dvě základní otázky:

 • Proč rada města nedala na doporučení komise, aby se ředitelkou 4. ZŠ stala Lenka Cimrhaklová, která má 19 let praxe ve školství ( ztoho 5 let na základní škole), čtyřletou praxi svedením ( zástupkyně ředitele SOŠ Cheb), vystudovaný Managament a ekonomiku školy při Západočeské univerzitě fakulty ekonomické vChebu, Funkční studium I a II pro řídící pracovníky ve školství při UK Praha, Pedagogické fakultě. Proč se stále mluví o důležitosti dalšího vzdělávání a kariérním růstu ve školství (viz nový Školský zákon), vroce 2010 by ředitelé škol měli mít příslušné vzdělání -pedagogické a funkční. Pan Kříž začal funkční studium I vroce 2006. Je vůbec možné studovat funkční studium pro řízení škol bez pedagogického vzdělání?
 • Rada nakonec jmenovala muže, který vůbec nemá pedagogické vzdělání, je to voják zpovolání, 10 let učí tělesnou výchovu a zkušenost s řízením má ca 8 měsíců, kdy byl jmenován zástupcem ředitele (jako korunní princ pana Lejska – bývalého ředitele- jak se o něm vkuloárech mluvilo) a pak pro dlouhodobou nemoc ředitele asi půl roku školu řídil, coby statutární zástupce.

  Proč tak páni a paní radní rozhodli je mně, i řadě jiným pedagogů, ale i lidem mimo školství velkou záhadou.

  A to se vůbec nezmiňuji o koncepci školy, kterou jsem měla. Chtěla jsem přinést trochu změny, více 4.ZŠ zviditelnit, posílit výuku výpočetní techniky a trochu jít tímto směrem, dopřát tak žákům více znalostí voblasti, která vládne světem (mimochodem na této škole je vsoučasné době minimální počet hodin věnovaný počítačům). Ale bohužel ani na to zřizovatel neslyšel - rodiče ani někteří starší učitelé prý žádné změny nechtějí.

  Možná to byl důvod pro jmenování pana Kříže, který se snaží dovyučování zařadit více tělesné výchovy.(mimo jiné ve městě je škola srozšířenou výukou tělesné výchovy – 1.ZŠ).

  Pravdou je, že jsem si moc nedělala zkuloárních informací, že se pan Syrovátka veřejně nechal slyšet, že udělá vše proto, aby byl jmenovaný pan Kříž. Věřila jsem ve spravedlnost. I když jeho snahy byly více než jisté už jen výběrem komise. Jak je možné, že vkomisi byl za město jmenován radní, který byl zároveň členem školské rady 4. ZŠ? Jak je možné, že někteří členové konkurzní komise, v čele spanem Syrovátkou, který byl tajemníkem, obhajovali na radě města pana Kříže, když měli podle zákona o konkurzu doporučovat vítěze! Doufala jsem, že rada dá na rozum, vzdělání a ve výsledku na „doporučení“ komise.

  Pan Syrovátka nakonec dosáhl svého – byl jmenován muž, voják. Naplnil tak myšlenku pana Lejska, na kterou reagovala loni vzáří spisovatelka Tereza Brdečková. Cituji: „Milý pane Ivo Lejsku, jako ředitel 4. základní školy v Chebu jste 21. 9. uvedl pro deník MF Dnes: „Snažíme se mít na všech vedoucích postech ve škole muže. Ti jsou totiž velkorysejší, nad věcí, problém řeší s nadhledem a mají větší autoritu u dětí.“ Komentoval jste tak průzkum, podle kterého muži ve školství berou o pět tisíc korun více než jejich kolegyně. V řadě západních zemí by vám váš výrok zajistil okamžitý vyhazov, u nás se vám asi nestane vůbec nic. Vždyť jste jen vyslovil nahlas, co si mnoho lidí myslí!“ konec citace.

  Bohužel, to je ten největší důvod! Už předloni při konkurzu na 2.ZŠ jsem od končícího ředitele byla informována, že pokud se do konkurzu přihlásí pan Jecha, já nemám šanci, protože jsem žena a oni spanem Syrovátkou mají jiné představy. Pan Jecha se přihlásil. Já to tenkrát ani nezkoušela, protože přeci jen vedle toho, že je pan Jecha muž, je to i pedagog sdlouholetou zkušeností i sřízením..

  Dnes je však situace jiná a musím říci, že po všech těchto zkušenostech to považuji za diskriminaci.

 • Proč jsem nedostala žádné písemné vyjádření o tom, že rada města rozhodla jinak, než co konkerzní komise doporučila? Je vpořádku, že se o takové důležité věci dozvím až ztisku?
 • Celá kauza vypovídá o svědomí a morálních hodnotách členů rady.

  Po revoluci jsem snadšením chodila kvolbám. Patřila jsem mezi ty vzorné občany, kteří vedli i svou rodinu ktomu, že účast na volbách je důležitá, že tak můžeme ovlivnit dění vzemi, ve městě. Už si to nemyslím, nic se nezměnilo.

  13.7.2007 VSTUP DO DISKUSE
  SDÍLEJ:

  SERVIS

  annonce-logo

  Nabídky práce

  + Podat inzerát

  Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 13 962 Kč

  Prodavači v prodejnách Pracovník/ce obchodního provozu - doplňování nepotravinářského zboží. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13962 kč, mzda max. 18110 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Chebská 870/23, 353 01 Mariánské Lázně. Pracovní poměr na dobu neurčitou. Nástup možný ihned. Vhodné i pro absolventy. Zkrácený úvazek 32,5 hod/týdně. Pracovní doba: nerovnoměrně rozložená pracovní doba (5:00-22:00 h). Požadujeme: pracovitost, ochota, časová flexibilita. Nabízíme: stravenky, slevy, za každý odpracovaný rok 1 den dovolené navíc, možnost kariérního postupu, zvláštní prémie. Kontakt pro zájemce: telefonicky anebo e-mailem anebo osobně na adrese pracoviště (na Informacích vyplnit dotazník).. Pracoviště: Tesco stores čr a.s. -005, Chebská, č.p. 870, 353 01 Mariánské Lázně 1. Informace: Michaela Hammová, +420 702 170 792.

  Zdravotnictví - Zdravotnictví Dentální hygienista 20 000 Kč

  Dentální hygienisti Dentální hygienisti, zdravotní sestry, zubní instrumentáři. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: 17. listopadu 18, 350 02 Cheb. Pracovní poměr na dobu určitou (1 rok) - poté možné převedení na dobu neurčitou. Vhodné i pro absolventy. Pracovní doba: konkrétní pracovní doba dle domluvy. Nabízíme: příspěvek na obědy, na pracovní oděv, kurz NJ a další vzdělávání. Kontakt pro zájemce: e-mailem.. Pracoviště: Ap dent s.r.o., 17. listopadu, č.p. 904, 350 02 Cheb 2. Informace: Petr Jelínek, .

  Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Pojišťovací poradce 18 000 Kč

  Přepážkoví konzultanti v pojišťovnách Obchodní poradce/kyně v pobočkové síti na pobočce. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Svobody 1572/24, 350 02 Cheb. Pracovní poměr na dobu určitou (1/2 roku) - poté možné prodloužení. Pracovní úvazek plný nebo zkrácený (min. 20 hod/týdně). Vhodné i pro osoby se zdravotním postižením. Vhodné i pro absolventy. Pracovní doba: 9:00-17:00 h. Náplň práce: pomoc klientům ČP v naplňování jejich aktuálních potřeb, nabídka a prodej produktů a služeb ČP v celé její šíři, návrh optimálního řešení šitého na míru klientovi, zpracovávání agendy spojené s obchodní činností, být příkladem profesionality a nadstandardu v obsluze klientů. Požadujeme: maturitní vzdělání. Nabízíme: 5 týdnů dovolené, 2 dny zdravotního volna, stravenky, příspěvky na penzijní připojištění a životní pojištění, sportovní aktivity, slevy na produkty ČP a partnerů. Kontakt pro zájemce: POUZE e-mailem (zaslat životopis, poté proběhne VŘ a následná osobní schůzka s vybranými kandidáty).. Pracoviště: Česká pojišťovna a.s. -005, Svobody, č.p. 1572, 350 02 Cheb 2. Informace: Vladimír Šimeček, .

  Výroba - Technici v ostatních průmyslových oborech jinde 15 000 Kč

  Technici v ostatních průmyslových oborech jinde neuvedení Montážní technici. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Zahradní 492, 351 24 Hranice u Aše. Požadujeme: NUTNÁ dobrá fyzická zdatnost, řidičský průkaz sk. B, manuální zručnost, nutný dobrý zdravotní stav, Ašsko a okolí. Pracovní doba: 06,00 -14,00 hod. Kontakt pro zájemce: prvotní telefonický kontakt!. Pracoviště: Bepof, spol. s r.o., Zahradní, č.p. 492, 351 24 Hranice u Aše. Informace: Pavel Basl, +420 602 266 063.


  DOPORUČENÉ ČLÁNKY

  Toxické kaly z ostravských lagun se spalují na Sokolovsku.

  Transport s kaly z ropných lagun se zpozdí

  Máme pro vás pozvání do divadla.

  Divadlo příští čtvrtek naposledy uvede Dva životy pana Perla

  Srdíčko, které pomáhá dětem, zájemci koupí i v knihovně

  Cheb – Jarní Srdíčkové dny odstartovaly a jedním z míst, kde lidé mohou přispět do sbírky na pomoc vážně nemocným dětem, je chebská knihovna.

  Starostové jsou proti spalování kalů v lázeňském kraji

  Karlovarský kraj - Zpráva, že se budou toxické kaly z Ostravska spalovat ve Vřesové u Sokolova, nemile překvapila řadu obyvatel kraje. Proti záměru se už postavilo i několik starostů.

  Požár na dálnici, noc hrůzy v průsmyku a zmrzlí lyžníci: zhlédněte videa dne

  Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 19. března 2018.

  Školu za desítky milionů dostavíme, rozhodlo město

  Kraslice – Do dostavby jedné ze svých základních škol se po letech diskusí pustí město Kraslice na Sokolovsku.

  Vážení čtenáři,

  náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

  Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

  Děkujeme za pochopení.

  POVOLIT