Ještě do konce června se však mohou diváci těšit na dvě premiéry.

„Do konce sezóny se na jevišti Západočeského divadla objeví další dvě premiéry. 28. května to bude Doma u Hitlerů Arnošta Goldflama, šest minipříběhů z führerovy kuchyně, které autor zpracovává se svým nezaměnitelným smyslem pro (černý) humor. Režíruje mladý absolvent DAMU Šimon Dominik ve spolupráci se scénografem Karlem Čapkem,“ přiblížil umělecký šéf divadla Zdeněk Bartoš. „12. června se potom představí Saturnin v režii a dramatizaci Pavla Gejguše, pro změnu mladého absolventa JAMU,“ doplnil.

Sezónu zakončí ZDCH jako už tradičně na Divadelním banketu 25. června, kdy se diváci mimo jiné dozví výsledky letošní ankety Zlatý Albrecht, v níž hlasují pro herečku, herce a inscenaci, která je letos nejvíce zaujala. Chystá se také ´hraní na hradech´. Koncem června to bude Večer tříkrálový a Legenda o křídovém kruhu na Chebském hradě, Večer tříkrálový uvidí i diváci na Hradě Loket a na začátku prázdnin i v pražském Divadle v Celetné.
„Docela by mě zajímal Saturnin, mnohokrát jsem ho četl, asi se po dlouhé době vydám do divadla,“ poznamenal Cheban Jan Tvrdík.