Nový lékař začne ordinovat na Flóře v Májové ulici u doktorky Mileny Škábové. „Tam už má podepsanou smlouvu. Jediné, co je nyní problém je sestra. Ta, která měla nastoupit na poslední chvíli odstoupila, takže jako město ještě pomáháme najít novou sestru, a to z vlastní iniciativy. Jelikož mám nějaké kontakty ve zdravotnictví, tak se snažím panu doktorovi pomoci. Nyní hledáme i sestru, která by pomáhala s registracemi, kterých bude podle našich předpokladů hodně. Paradox je ten, že pan doktor má strach, aby naplnil ordinaci, ale jsem si jist, že jakmile začne registrovat, během několika dnů bude mít stovky až tisíce žádostí a k tomu rozhodně sestru k sobě potřebuje,“ vysvětluje Černý.

Začátek registrací u nového lékaře město Cheb včas sdělí na svých webových stránkách, sociálních sítích a také v médiích.

Sociální sítě jsou plné stížností na město Cheb. Důvodem je rozhořčení, že sehnat nové lékaře je v povinností právě města. Lidé viní vedení Chebu z toho, že se problematice nedostatku lékařů nevěnují dostatečně, a že málo informují. Radnice vysvětluje, že výběrové řízení na nové lékaře má na starosti kraj a noví lékaři zase pro změnu podepisují smlouvy se zdravotními pojišťovnami. „Chci reagovat na některé lživé a zavádějící informace, že shánění lékařů je povinností města. Opak je pravdou. Praktického lékaře je občanům povinna zajistit vždy pojišťovna. Pokud se lékař rozhodne, že půjde pracovat do Karlovarského kraje, tak musí projít výběrovým řízením, které vypisuje též Karlovarský kraj. Až posléze se obrací na město, které má pobídku na nového lékaře. V našem případě se poté staráme například o příspěvek na jeho bydlení a na vybavení ordinace,“ vysvětluje Černý.