Dvě stovky žáků a učitelů z celé České republiky dorazí už ve čtvrtek do Chebu. Integrovaná střední škola (ISŠ) Cheb, město Cheb a Vzdělávací agentura Kroměříž zde totiž 21. a 22. března pořádají celostátní konferenci a soutěžní přehlídku prací projektu Enersol.

Jak vysvětlil Tomáš Mašek, ředitel ISŠ, projekt je zaměřený na mimoškolní vzdělávání v oblasti obnovitelných zdrojů energie, snižování energetické náročnosti a snižování emisí v dopravě.

Asi 200 účastníků konference, mezi kterými budou nejen studenti a učitelé, ale také členové asociace Enersol, porotci a další hosté, čeká dvoudenní prohlídka soutěžních prací v Kulturním centru Svoboda, valná hromada členů asociace nebo třeba prohlídka města.

„Máme možnost prezentovat naši školu, včetně třeba unikátní houslařské školy," sdělil Mašek a podotkl, že i tu účastníci navštíví. „Máme navíc skvělou možnost také navázat spolupráci s ostatními odbornými školami ze všech krajů České republiky," uvedl.

Ředitel také poděkoval městu, že celou akci podpořilo. Město Cheb se na akci podílí poskytnutím prostoru pro konání konference, zajistilo doprovodný program a koordinovalo přípravné práce.

„Celostátní konference projektu Enersol je možností ukázat účastníkům akce ze všech koutů Česka naše město jako příjemné místo, kam se stojí za to vracet," řekl chebský místostarosta Tomáš Linda.

Integrovaná střední škola Cheb je krajským střediskem Enersol, které zajišťuje koordinaci zapojených škol a organizaci krajských kol projektu. „Z pohledu školy jsou hlavními přínosy jak spolupráce s kolegy z ostatních zapojených škol, tak vzdělávání žáků v kategorii environmentální výchovy a obnovitelných zdrojů a rozvoj prezentačních a komunikačních dovedností," podotkl ředitel Mašek.