Situace v Hazlově se neuklidňuje, ba naopak. Nyní se do obce vypravili krajští úředníci, aby překontrolovali hospodaření a nakládání s obecními prostředky.

„Kontrola v Hazlově stále ještě probíhá. Podnět k šetření dal ředitel Krajského úřadu Karlovarského kraje Roman Rokůsek na základě situace v obci,“ potvrdila mluvčí kraje Andrea Bocková. „Jedná se o přezkum hospodaření obce, který by měl přinést výsledky pravděpodobně koncem příštího týdne,“ sdělila.

Proč to všechno? V Hazlově totiž začali s opravami chodníků, které jsou naplánované v rozpočtu obce. Proslýchá se, že osobou, která dala podnět ke kontrole, je Lenka Dvořáková. Tu si opoziční zastupitelé zvolili do funkce starostky. „Ne, já jsem opravdu podnět nedala,“ vyjádřila se Dvořáková.

„Pokud vím, tak kontrola je už dokončená,“ uvedl Miroslav Všetečka pověřený vedením obce. „Až se prokáže, že jsme nepochybili, pustíme se i do plánované opravy školy. Po obci se totiž rozšířily drby, že se bude škola zavírat a za mnou teď chodí rodiče a ptají se, kam tedy mají děti přihlásit.“

Jak již Deník informoval, v Hazlově se vytvořila dvě křídla zastupitelstva, z nichž každé trvá na své pravdě a klidná domluva není možná.

Ke slovu tak ještě možná přijdou orgány činné v trestním řízení, už teď je podáno několik trestních oznámení.