Vedení karlovarského mezinárodního letiště chce i v tomto roce zřídit několik nových leteckých linek. Pokud se podaří vše dojednat, bude se z lázeňského města létat například do ázerbajdžánského hlavního města Baku či ruské Ufy.

V současné době se z karlovarského letiště létá do Jekatěrinburgu, Moskvy, Petrohradu, Samary či Rostova na Donu. „O dalších leteckých linkách do Ruska budeme určitě jednat, protože tamní klientela má zájem cestovat do našeho regionu. Dříve jsme létali také například do ukrajinského Kyjeva, ale tato linka skončila, jelikož o ni nebyl dostatečný zájem. Lidé z Ukrajiny k nám cestují hlavně vlakem,“ uvedl obchodní a marketingový ředitel mezinárodního letiště v Karlových Varech Radek Zábranský. Podle jeho slov je Karlovarský region druhou nejžádanější turistickou destinací v České republice. „Na prvním místě je samozřejmě Praha. Na ruzyňské letiště se létá z ruské Moskvy sedmkrát denně, a tomu samozřejmě konkurovat nemůžeme,“ dodal Radek Zábranský.

Přesto vedení karlovarského mezinárodního letiště chce pokusit se zavést nové letecké linky i v roce 2013. „Uvažujeme například o linkách do Velké Británie, Itálie či Španělska. Naopak neuvažujeme o lince na Slovensko, o kterou by zřejmě nebyl velký zájem. Slováci jsou podobní jako my, navíc to sem mají kousek, takže většina z nich k nám cestuje automobilem. Další zajímavou destinací je určitě Polsko. Ale to vše přichází v úvahu nejdříve během příštího roku,“ pokračoval manažer Radek Zábranský.

Podle něj je důležité, aby se místní lidé naučili létat z karlovarského letiště. „Mnoho lidí z Karlovarského kraje létá stále z Prahy, což je škoda, když tady máme letiště. Uvidíme, budeme se snažit dělat vše pro rozvoj karlovarského letiště a přilákat další cestující,“ uzavřel manažer.