Kolona osmnácti historických vozidel, mezi nimiž bylo i jedno stoleté, vedená Tatrou šestinásobného vítěze rallye Paříž – Dakar Karla Lopraise zavítala do Františkových Lázní.

Na místě se objevil také předseda Veteran Car Clubu Cheb Jiří Pavlík. „Tohle je akce, která s námi nemá nic společného, ale přišel jsem se alespoň podívat,“ uvedl a vzápětí se odešel pozdravit s Karlem Lopraisem.

Akci s názvem Trofeo Niké Bohemia 2010 pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj ve spolupráci s jednou z velkých českých cestovních kanceláří. Projekt má sloužit k podpoře cestovního ruchu v České republice.

„Hlavní myšlenkou projektu je propagace jednotlivých krajů, měst a obcí na pozadí exkluzivních historických automobilů,“ uvedla projektová manažerka Helena Potůčková. „Cílem je upozornit návštěvníky na jednotlivá turisticky zajímavá místa nacházející se na území kraje. Zvláštní pozornost je věnována tomu, aby tato turisticky zajímavá místa byla poutavou a divácky přitažlivou formou propagována jako vhodné cíle pro domácí i zahraniční turistiku,“ vysvětlila.

S vozidly se mohou setkat diváci na Chebsku ještě dnes. Ve 12.40 hodin vyrazí kolona z Bečova nad Teplou a zamíří na kolonádu Arnika v Mariánských Lázních, kde se vozy představí zhruba ve 13.10 hodin. Zpoždění ovšem není vyloučeno, ve Františkových Lázních si diváci počkali dokonce 50 minut, než se v horkém počasí účastníci spanilé jízdy dopravili na místo určení.

Výsledkem celé akce bude 30 minutový film propagující turisticky zajímavá místa v kraji.