Zatím se ale jedná jen o klienty na takzvanou komplexní léčbu, která je hrazená zdravotní pojišťovnou. „Jedná se například o pobyty po operacích nebo pro zlepšení kvality života při chronickém onemocnění a samozřejmě mnohé další indikace,“ informoval starosta Mariánských Lázní Martin Kalina. Další hotelové pobyty se rozjedou až o něco později, a to 25. května. Do Mariánských Lázní by mělo přijet na komplexní lázeňskou léčbu v první vlně zhruba čtyřicet hostů. Ve Františkových Lázních přivítají zhruba padesátku klientů, kteří mají zarezervované pobyty.

Ilustrační foto
Zbytečnou smrt zajatce připomíná památník

Ve Františkových Lázních se nejdříve otevře lázeňský dům Belveder. V Mariánských Lázních pak otevírají Centrální lázně s Neapolí a Hvězdou. Další provozovatelé péče na pojišťovnu budou následovat.

„Lázeňské hotely budou přistupovat velmi zodpovědně k zabezpečení zdraví všech svých hostů,“ uvedl Martin Kalina. Během pobytu bude o hosty pečlivě postaráno s ohledem na současnou situaci. „Chtěl bych poděkovat všem zaměstnancům, kteří se o hosty postarají,“ dodal.