Zatím se ale jedná jen o klienty na takzvanou komplexní léčbu, která je hrazená zdravotní pojišťovnou. „Jedná se například o pobyty po operacích nebo pro zlepšení kvality života při chronickém onemocnění a samozřejmě mnohé další indikace,“ informoval starosta Mariánských Lázní Martin Kalina. Další hotelové pobyty se rozjedou až o něco později, a to 25. května. Do Mariánských Lázní by mělo přijet na komplexní lázeňskou léčbu v první vlně zhruba čtyřicet hostů. Ve Františkových Lázních přivítají zhruba padesátku klientů, kteří mají zarezervované pobyty.

Ve Františkových Lázních se nejdříve otevře lázeňský dům Belveder. V Mariánských Lázních pak otevírají Centrální lázně s Neapolí a Hvězdou. Další provozovatelé péče na pojišťovnu budou následovat.

„Lázeňské hotely budou přistupovat velmi zodpovědně k zabezpečení zdraví všech svých hostů,“ uvedl Martin Kalina. Během pobytu bude o hosty pečlivě postaráno s ohledem na současnou situaci. „Chtěl bych poděkovat všem zaměstnancům, kteří se o hosty postarají,“ dodal.