Mariánskolázeňští měli možnost prostřednictvím ankety vyjádřit svůj názor na znovuobnovení trhů a jedenadevadesát procent hlasujících se vyslovilo pro vrácení trhů do města.

„Z ankety na městských webových stránkách vyplynulo, že více jak devadesát procent lidí projevilo zájem o konání farmářských trhů," uvedl tajemník Městského úřadu Mariánské Lázně Jiří Šrámek s tím, že příští týden pojede na jednání s možným pořadatelem trhů a pokusí se domluvit podmínky pro konání akce. „Farmářské trhy se budou pořádat na Městské tržnici," uvedl. Právě tržnice na křižovatce Chebská byla v minulém roce zrekonstruována.
Největším lákadlem by podle ankety měla být možnost nakoupit na farmářských trzích kvalitní potraviny.

Respondenti, kteří se ankety zúčastnili, by také ocenili doprovodné akce. „Z reakcí vyplynulo, že Mariánskolázeňští by přivítali doprovodné akce formou hudebního vystoupení nebo akcí pro dětské návštěvníky. Dále by uvítali například degustaci nabízených potravinářských výrobků, gastronomické akce nebo ukázky řemesel," přiblížil tajemník.

Mariánskolázeňští na trzích chtějí převážně kvalitní biopotraviny, zeleninu a ovoce místních pěstitelů, pečivo, masné výrobky či mléčné výrobky lokálních výrobců.
„Osobně mi něco takového v Mariánkách chybí," řekla Jaroslava Holubová z Mariánských Lázní. „A jsem pro konání farmářských trhů. Ovoce či zelenina v supermarketu ani trochu neodpovídají mým požadavkům. O tom, dostat v krámu kvalitní masné výrobky, ani nemluvím."