Banka, knihovna, kongresový sál, městský úřad, strážníci. Také to a ještě mnohem víc by mohli občané Mariánskolázeňska najít ve správním centru, které by mělo být dominantou Nové Chebské, rozvojové zóny, kterou má město Mariánské Lázně v plánu na svém okraji vybudovat.

Správní centrum by mělo vyrůst na průsečíku ulic Chebská a Husova. Její kompletní studie by měla být hotová do konce roku 2009. „Mimo jiné se do centra přesune například radnice,“ uvedl mariánskolázeňský starosta Zdeněk Král. Současná budova městského úřadu vyžaduje velké náklady na údržbu. Město ji tedy prodá. Finance z prodeje by ale mohly pokrýt asi třetinu, v optimistické variantě polovinu prostředků na výstavbu správního centra. „Předpokládáme, že bychom za současnou budovu radnice mohli získat asi sto milionů korun.“ Výhodou centra by měl být také kongresový sál, který by Mariánským Lázním pomohl. Podobné kvalitní prostory zde totiž chybí.

Osloveným občanům se návrhy podoby centra líbí. „Je to jistě zajímavá budova, tedy pokud by to takto vypadalo,“ řekl David Procházka z Mariánských Lázní. „Mně by osobně vyhovovalo, že by zde bylo hned několik institucí pohromadě,“ dodal s tím, že je ale otázka, zda se na projekt podaří získat finance.