Pětatřicet milionů korun investuje letos město Cheb na opravy svých komunikací. Dalších 40 milionů korun poputuje na stavbu komunikace v chebském průmyslovém parku. I tak ale představitelé města připouštějí, že ještě v některých lokalitách mají dluh.

Deset milionů korun půjde na opravy silnic v chebském Podhradu. „Počítá se s velkoplošnými opravami ulice Ke Křížům, Všebořská a místních komunikací, které na ně navazují," uvedl chebský místostarosta Tomáš Linda. Chebská ulice se rekonstruovat nebude, tu totiž nevlastní město, ale Karlovarský kraj. „Zároveň dojde k výměně autobusových zastávek," podotkl.

Pracovat se bude také na sídlišti Zlatý vrch, kde pokračuje projekt jeho revitalizace. Letos přijde na řadu celková rekonstrukce části Dvořákovy ulice v horní části sídliště. „Plánované úpravy této části Dvořákovy ulice, které musí být hotovy nejpozději do června roku 2015, jsou závěrečnou akcí rozsáhlého projektu revitalizace celého sídliště. Podle projektové dokumentace by měly stát necelých 19 milionů korun," doplnil místostarosta.

Pracovat se bude i na dalším sídlišti, Skalka. Po Lesní ulici, která prošla opravou před dvěma lety, přijde na řadu výstavba nového parkoviště se zhruba stovkou míst mezi věžovými domy v ulici Přátelství. „Práce bychom chtěli zahájit na začátku července, aby se toho co nejvíce udělalo v době prázdnin a dovolených," dodal Linda.

Nové parkoviště pro zhruba čtyři desítky vozů letos vznikne také v Šeříkové ulici na sídlišti Hradčany. „V případě této akce čekáme na to, až tady společnost ČEZ udělá přeložku elektrického vedení," podotkl Linda.

Většina oprav je naplánovaná na léto.

Podle místostarosty má město dluh ještě na chebském sídlišti Spáleniště. Tamní občané se však nemusejí bát, už se totiž připravuje projekt revitalizace sídliště.