Parkoviště, opravy komunikací, nové veřejné osvětlení, zateplení fasád. To je jen krátký výčet prací, které se budou ještě letos provádět na chebských sídlištích. Dohromady tak na ně půjdou desítky milionů korun.

„Na Zlatém vrchu bude letos finalizovat projekt IPRM Zlatý vrch, v rámci kterého dojde k rekonstrukci zbývající části Dvořákovy ulice," uvedl chebský místostarosta Tomáš Linda. Město zde vybuduje nová parkovací místa a veřejné osvětlení, což celkem přijde na necelých 19 milionů korun.

V rámci regenerace už prošly rekonstrukcí všechny tamní panelové domy. Jednalo se o 14 objektů s celkovou investicí 41 milionů korun, dotace pokryla u bytových domů 40 procent nákladů.

Na sídlišti Skalka chce město vybudovat centrální parkoviště se zhruba stovkou míst mezi věžovými domy v ulici Přátelství. Čtyři desítky nových parkovacích míst pak vzniknou také v Šeříkově ulici na Hradčanech.

Na svém posledním jednání zastupitelé odhlasovali revitalizaci sídliště Spáleniště, začne se tak s přípravou studie proveditelnosti. „Součástí projektu bude i odstranění kotelny a budovy uhelny," doplnil s tím, že oproti původnímu plánu zde také nevznikne skatepark, ten by ale mohl vyrůst nedaleko Krajinky.