Svého reprezentanta má v Soči také Cheb. Tamní paralympiády se účastní sledge hokejista, vozíčkář, Cheban Miroslav Hrbek. Ten přislíbil, že formou elektronické komunikace bude pravidelně (jak mu vyzbude čas mezi tréninky a zápasy) informovat i o zákulisí této velkolepé sportovní akce. V prvním jeho příspěvku z Ruska se svěřil, že ´jejich´ armádní speciál málem ani na místo určení nedoletěl.

Samotné zimní paralympijské hry sice zahájí slavnostním ceremoniálem až v pátek 7. března, český paralympijský tým už však do Soči odcestoval. „Speciálem Armády ČR jsme přistáli na letišti v Adleru asi 40 km od Soči, kde je olympijský areál. Let probíhal naprosto bez problémů a až večer jsme se dozvěděli, že hodinu po našem průletu Ukrajina uzavřela letový prostor pro necivilní lety, což jsme byli i my," svěřil se Míra Hrbek.

Kontroly v paralympijské vesnici (je jiná, než byla na olympiádu) byly podle Hrbka opravdu důkladné. „Pokoje jsou luxusní, o velikosti odhadem 25 metrů čtverečních. Sociální zařízení je tady naprosto bezbariérové. Dala by se vytknout jen menší vybavenost. Jsou tu dvě postele, dvě skříně, dvě židle, sušák na prádlo a zrcadlo. Trochu málo na tu rozlohu," podotkl Miroslav Hrbek. „Jinak jídelna, herna, fitko můžu říct jen jediné super!"

Míra Hrbek si rovněž pochvaluje personál a dobrovolníky. „Jsou fakt v pohodě a usměvaví, jako kdyby to nebylo ani Rusko."

Ve všech budovách mají reprezentanti pokrytí wifi zdarma. „Například ve Vancouveru byl placený pevný internet a naše výprava musela zaplatit jednu linku, koupit router, abychom měli internet," porovnával.

Čeští sledge hokejisté na turnaji zahajují 8. března v 6.30 hodin středoevropského času (SEČ) zápasem s Norskem. „Pak hned následující den ve stejný čas jdeme na Švédy a na konec skupiny to bude Kanada. S tou hrajeme 10. března od 17 hodin SEČ. Dobrou zprávou je, že Česká televize bude vůbec poprvé vysílat přímé přenosy ze zápasů české sledge hokejové reprezentace a oba paralympijské ceremoniály," je spokojený Hrbek.