Asi třicetimilionový dluh Pramenů připravil obec o zastupitele. Ti v polovině dubna složili mandáty. Jenže o jejich funkci už nikdo neprojevil zájem. Ač uběhla doba, do které se mohly podat kandidátní listiny, na úřad nic nepřišlo.

Problém vznikl kvůli neúspěšnému projektu, který sliboval stáčírnu minerálních vod. Místo stáčírny má ale obec mnohamilionové dluhy. Přijít v takové situaci do vedení obce se občanům nechce. Stejně tak se mediích vyjádřili i starosta a místostarosta. O své další fungování nemá ani jeden zájem. Ve volbách, které se měly konat 12. prosince, tak není koho volit.

„Dnes posílá Ministerstvo vnitra do obce Prameny metodický výjezd, aby přímo na místě zjistil situaci,“ sdělil ve čtvrtek ráno Vladimír Řepka, mluvčí Ministerstva vnitra. „Po její analýze zvážíme další kroky, v úvahu přicházejí nové volby a nebo správce ministerstva vnitra.“ Jenže další volby mohou být vyhlášené až v lednu 2010. Jasno není zatím ani v tom, jakou pravomoc by měl mít správce. Mluvčí Vladimír Řepka potvrdil, že se s podobnou situací setkali poprvé. Podle jeho slov bude možné říct další informace, až úředníci ministerstva zjistí, jak vypadá aktuální situace v obci .