O chodníky se musejí v současné době postarat města. Užší chodníky ale není možné odklidit stroji. Pak musí nastoupit člověk, vzít do ruky lopatu, a sníh odklidit.

Technickým službám ale změna zákona přidělala vrásky na čele. Nemají totiž tolik lidí, kteří by sněhovou kalamitu zvládli. Proto využívají obyvatele, kteří vykonávají veřejnou službu. Tací pomáhají i Chebským technickým službám Chetes.

„V důsledku značného spadu sněhu bylo potřeba posílit ručně udržované úseky, proto jsme nasadili také pracovníky veřejné služby - v sobotu jich bylo 16 a v neděli 10,“ uvedl provozní náměstek Chetes Zdeněk Pavlík. „Jednalo se o ruční odstraňování sněhu na autobusových zastávkách městské hromadné dopravy, chodeckých přechodech, lávce pro pěší přes kolejiště nádraží a přístupové cestě od lávky na Švédský vrch a okolí některých stanovišť odpadových nádob, například na třídě Svobody.“

Podobné je to například i v Aši. Zde technickým službám pomáhá asi 20 lidí.

Obyvatelé ale nad novým zněním chodníkového zákona kroutí hlavou. „Pro město je to finanční zátěž a slušní lidé si sníh uklízejí i teď,“ řekla Marta Schmiedová z Chebu.