VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dobráci si vyzkoušeli i 3D hašení

Tachovská Huť - Nácvik 3D hašení, pohled do termokamery nebo hydroventilaci, to vše si vyzkoušely jednotky dobrovolných hasičů z celého Mariánskolázeňska na další odborné přípravě.

19.5.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační snímek, hasičiFoto: Deník

Dobráci z Mnichova, Drmoulu, Lázní Kynžvartu, Staré Vody, Dolního Žandova a Milíkova se opět sešli v Tachovské Huti na pozemcích Zemědělského dvora Berbera, aby si zopakovali spoustu situací, které se jim při zásahu mohou hodit. „Už dříve jsme cvičili na dřevěných boudách práci s motorovou pilou a rozřezávali dřevěné konstrukce," informoval velitel Hasičské záchranné stanice v Mariánských Lázních Martin Gaier. „Tentokrát jsme tedy provedli dorozebrání střešních konstrukcí a následně jsme jednu z místností budovy zapálili."

Dobráci tak měli možnost vidět, jak se vyvíjí požár. Vyzkoušeli si také použití termokamery. „Měli také možnost seznámit se s 3D hašením," přiblížil Martin Gaier. Takzvané 3D vodní hašení je vlastně aplikace krátkých střiků vody nad oheň. „Hasiči mohli díky měření teploty vidět, jak tento způsob ochladil místo požáru o 150 stupňů," uvedl velitel. Jednotky dobrovolných hasičů se seznámily také s hydroventilací, což je odvětrání horkého kouře zevnitř tak, že se proud vody stříká ven z okna. Nad kontrolovaným požárem bděly tři proudy, které hlídaly, aby se požár dřevěné boudy nerozšířil.

Odborná příprava přitom nebyla pro hasiče nic jednoduchého. U požáru byli samozřejmě v ´plné polní´ a žár v kombinaci s krásným letním počasím byl téměř vražedný. „I to pro ně byla cenná zkušenost," usmál se Martin Gaier.

Dobráci se odborným přípravám v terénu věnují už jedenáctým rokem. „Praktické cvičení je pro ně velmi důležité a myslím, že za ta léta přinesly přípravy své ovoce. Zlepšila se nejen ústroj, ale také přístup dobráků samotných," dodal s tím, že velké poděkování si zaslouží profíci z Mariánek, kteří na odbornou přípravu dorazili ve svém volnu, samotní dobráci i vlastník objektu, který pravidelně svůj areál na tyto účely půjčuje.

Autor: Jana Bežáková

19.5.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení