Magdalenka má zhoubný nádor a léčí se v pražském Motole, kde podstoupila sérii chemoterapií. „Celá její léčba je velice náročná,“ řekla babička holčičky Soňa Špiříková.

Právě ona se rozhodla pomoci a vyzvat veřejnost k tomu, aby rodině trochu usnadnila nelehkou situaci. „Její úžasní rodiče všechno zvládají, ale je stále mnoho věcí, které by přispěly k tomu, aby se moje dcera s manželem, kteří by nikdy o nic neprosili, mohli věnovat jen péči o malinkou,“ uvedla.

Dobročinný bazárek.O pomoc kamarády, známé a širokou veřejnost babička požádala bez vědomí Majdiných rodičů. Dokonce byl zřízen i transparentní účet na podporu malé Magdalenky. Během dvou dnů se v Okrouhlé podařilo mezi lidmi v rámci dobročinného bazárku vybrat více než 2200 korun. „K tomu navíc jeden krásný čtyřlístek pro štěstí,“ řekla jedna z maminek, Šárka Soukupová z Okrouhlé.

Po bazárku navíc přišla jedna dobrá zpráva od Magdiččiny babičky. Po kontrole účinků série chemoterapií se rodina dozvěděla, že metastázy jsou na nule. „Magdalenku sice čeká ještě minimálně rok intenzivní léčby, ale tato zpráva je první obrovské díky za podporu a pomoc veřejnosti,“ dodala babička.