Představitelé Okresního sdružení hasičů ČMS (Čech, Moravy a Slezska) Cheb Pavel Paprsek a Miloslav Pospíšil by si přáli, aby jich bylo mnohem víc.
„Podotýkám, že se nejedná o povinnost,” poznamenal Pospíšil.

Toto odborné vzdělání zajišťuje svým členům Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. „Byli bychom rádi, kdyby si ho hasiči dobrovolně udělali, protože se jedná o zvyšování jejich úrovně, oni budou ti, kteří budou víc vědět a učit ostatní, a o tom to je, aby lidé získali určitou odbornou úroveň, od které se mohou ´odpíchnout´, a aby své nově nabyté zkušenosti mohli předávat dalším,” upřesnil Paprsek. Zároveň uvedl, že po třech letech má možnost hasič s odborností stupně tři získat stupeň číslo dva a po něm za další tři roky ještě stupeň číslo jedna.

„Hasič tři je na vstupní úrovni do vzdělávání,” upřesnil ještě Pospíšil. „Na hasiče dvě už jsou kladeny vyšší nároky a hasič jedna by měl znát všechno. Hasič, který bude tento odznak nosit, by ho neměl nosit jen proto, že ho má, ale měl by ho nosit proto, že něco umí,” doplnil.
„Další kurz pro hasiče vyhlásíme na jaře,” dodal ještě.

Slavnostní událost předávání certifikátů a odznaků se odehrála v učebně chebské stanice Hasičského záchranného sboru, při gratulacích nechyběl ředitel Jan Doubrava.
„Rád bych tu příště viděl i nějaké ženy,” uvedl s tím, že i ony patří neodmyslitelně ke sborům dobrovolných hasičů.