VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dobrovolnice pletou extrémně malé svetříky

Cheb -V úterý 20. prosince se uskuteční na nedonošeneckém oddělení Karlovarské nemocnice slavnostní předání pletených výrobků maminkám a jejich miminkům za účasti ředitelky sdružení Kláry Csirkové.

18.12.2011
SDÍLEJ:

O PROBLEMATICE předčasně narozených dětí se bude hovořit na setkání s představiteli občanského sdružení Nedoklubko také v Chebu. Foto: Foto: archív o.s. Nedoklubko

Farní charita Cheb v letošním roce navázala spolupráci s občanským sdružením Nedoklubko. Jeho cílem je pomáhat rodinám s předčasně narozenými dětmi.
„Snažíme se rodičům zajistit dostatek informací, podpořit je psychicky i emočně. Propojujeme svět odborníků a rodičů, informujeme veřejnost o problematice předčasného porodu a usilujeme o zlepšení péče o nedonošené děti a jejich rodiny,” uvádí se na stránkách sdružení.

„Jednou z řady činností, kterými se toto sdružení zabývá, je i shromažďování oblečků pletených na tato extrémně malá miminka od dobrovolných pletařek a jejich distribuce na nedonošenecká oddělení nemocnic. Do této radostné práce se zapojila řada chebských farnic, dobrovolnic a studentek Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy v Chebu,” uvedla ředitelka Farní charity Cheb Eva Kolafová.

V úterý 20. prosince se uskuteční na nedonošeneckém oddělení Karlovarské nemocnice slavnostní předání pletených výrobků maminkám a jejich miminkům za účasti ředitelky sdružení Kláry Csirkové.

„Abychom měli možnost dozvědět se podrobnější informace o činnosti tohoto sdružení, o dalších možnostech, jak jim pomoci, přijede krajská koordinátorka Veronika Hřebejková a výkonná ředitelka o. s. Nedoklubko Klára Csirková do Chebu a v úterý 20. prosince od 16 do 17 hodin bude ve Farním sále na Kostelním náměstí 15 v Chebu s nimi beseda,” pozvala Kolafová.

„Uvítali bychom, kdyby mohly podle možností účastnice přinést s sebou zbytky vln, přízí nebo třeba korálky, všechno, co už doma nepotřebují, a ony to při své činnosti využijí,” dodala Kolafová. „Byli bychom rádi, kdyby přišlo co nejvíce maminek, jichž se toto problematika týká.”

Autor: Nataša Šmatová

18.12.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Takto dopadla sanitka po řádění mladíka.

Další napadení záchranářů

Ilustrační foto.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Cheb - Žádosti o přenosnou volební urnu, dotazy členů volebních komisí i různé problémy musí během voleb vyřešit volební dispečink.

Horní Hrad pod palbou

Horní Hrad - Poslední velká akce před nástupem zimy čeká návštěvníky Horního Hradu na Karlovarsku už tento víkend.

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení