Farní charita Cheb v letošním roce navázala spolupráci s občanským sdružením Nedoklubko. Jeho cílem je pomáhat rodinám s předčasně narozenými dětmi.
„Snažíme se rodičům zajistit dostatek informací, podpořit je psychicky i emočně. Propojujeme svět odborníků a rodičů, informujeme veřejnost o problematice předčasného porodu a usilujeme o zlepšení péče o nedonošené děti a jejich rodiny,” uvádí se na stránkách sdružení.

„Jednou z řady činností, kterými se toto sdružení zabývá, je i shromažďování oblečků pletených na tato extrémně malá miminka od dobrovolných pletařek a jejich distribuce na nedonošenecká oddělení nemocnic. Do této radostné práce se zapojila řada chebských farnic, dobrovolnic a studentek Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy v Chebu,” uvedla ředitelka Farní charity Cheb Eva Kolafová.

V úterý 20. prosince se uskuteční na nedonošeneckém oddělení Karlovarské nemocnice slavnostní předání pletených výrobků maminkám a jejich miminkům za účasti ředitelky sdružení Kláry Csirkové.

„Abychom měli možnost dozvědět se podrobnější informace o činnosti tohoto sdružení, o dalších možnostech, jak jim pomoci, přijede krajská koordinátorka Veronika Hřebejková a výkonná ředitelka o. s. Nedoklubko Klára Csirková do Chebu a v úterý 20. prosince od 16 do 17 hodin bude ve Farním sále na Kostelním náměstí 15 v Chebu s nimi beseda,” pozvala Kolafová.

„Uvítali bychom, kdyby mohly podle možností účastnice přinést s sebou zbytky vln, přízí nebo třeba korálky, všechno, co už doma nepotřebují, a ony to při své činnosti využijí,” dodala Kolafová. „Byli bychom rádi, kdyby přišlo co nejvíce maminek, jichž se toto problematika týká.”