Na Mariánskolázeňsku se proto uskutečnila spontánní akce Natři to Pístovu. Díky ní se podařilo „odít“ sruby do nového nátěru. Pomoci mohl opravdu každý, stačilo jen zakoupit lazuru a odevzdat ji na jednom ze sběrných míst, anebo si prostě obléci montérky, vyrazit do dětského tábora a přiložit ruku k dílu.

„Ve sběrných místech jsme vybrali od lidí šestatřicet litrů lazury,“ řekl iniciátor akce Tomáš Richter. Právě ten se rozhodl „rozjet“ akci za záchranu srubů.

„Kromě sběrných míst si s sebou přinesli lazuru i mladí skauti a další dobrovolníci. Celkem jsme vybrali šestaosmdesát litrů a to pomůže na jaře, kdy budeme pokračovat,“ konstatoval.

Na srubech pracovalo během dvou dnů téměř dvacet dobrovolníků. „Těmto nadšencům patří velké poděkování, protože dokázali podpořit tuto akci a díky nim je v Pístově zase o něco krásněji,“ řekl Tomáš Richter.

Mezi dobrovolníky nechyběli ani profesionálové, kteří buď přiložili ruku k dílu, darovali lazuru nebo půjčili žebřík. „Patří jim velký dík. Doufám, že při dalších akcích na pomoc táboru se sejdeme ještě v hojnějším počtu,“ dodal.