Nový dobrovolnický projekt občanského sdružení Antikomplex je vynikající příležitostí pro studenty z Chebska, jak získat zajímavou praxi v zahraničí.
„Projekt ´Dobrovolníci pro evropské kulturní dědictví´ propojuje mladé lidi z Polska, Německa i Česka. Ti se budou v rámci jednoho roku společně podílet na obnově středoevropských památek,“ uvedl Ondřej Matějka ze sdružení Antikomplex. „Dobrovolníci se v malých mezinárodních týmech zapojí do práce v regionálních muzeích, archivech, při obnově památných míst, v konzervátorských dílnách, v kulturních centrech. Největší lákadlo ale je, že si dobrovolník může vyzkoušet exkluzivní práci, ke které by se jinak dostával jen stěží.“
Dobrovolnictví podle něj zní v Česku ještě pořád cize. „Na západ od nás je to ale ohromně populární způsob, jak si mladí lidé získávají potřebnou praxi,“ uvedl.

Dobrovolníci dostávají od pořádající organizace zadarmo ubytování, jídlo, pojištění, jazykový kurz a také všechny potřebné dokumenty.
„Projekt je už osm let velmi oblíbený v Německu, nyní přichází do Česka. Hledáme české dobrovolníky, kteří mají chuť sbírat zkušenosti na obnově kulturního dědictví v Německu, Polsku a českých Sudetech,“ upřesnil Matějka.
Projekt je určen pro mladé lidi od 18 do 26 let, kteří mají zájem o památky, historii a kulturu a také si chtějí vyzkoušet rok žít a pracovat v Polsku nebo Německu.