Sehnat dobrého a spolehlivého řemeslníka je podle lidí na Chebsku velký problém. Ne zrovna kladné zkušenosti s některými neprofesionálními zedníky má téměř každý, kdo si nechával v nedávné době zvelebovat své obydlí. Jednou takovou občankou je seniorka Helena z Mariánských Lázní.

„Doma mi firma před měsícem dělala plastová okna," řekla důchodkyně. „Potom přišli na řadu zedníci, kteří se měli postarat o porušené zdivo kolem zbrusu nových oken. Nejenže nechodili v termíny, kdy jsme byli domluvení, ale ještě si tu drze vykuřovali a pili spoustu piv. Já jsem nekuřačka a doma bych dobrovolně někoho nenechala kouřit," vysvětlila.

Neblahou zkušenost se zedníkem měla také mladá maminka Jana Zelenková z Chebu. Nedochvilný malíř, kterého si najala za hodně peněz, aby jí vymaloval dvoupokojový byt, stál nakonec Janu víc než jen peníze. „Ani jednou nepřišel včas, a ještě mi neoškrábal starý nátěr ze zdí, takže se mi malba začala loupat. Místo za týden byla práce ´hotová´ po měsíci," dodala.

Ale například podlahář Vít Sabo z Chebu se proti tvrzení, že jsou všichni řemeslníci nespolehliví, ohrazuje. „Dodržuji vždy termíny. Kdybych to nedělal, byl bych sám proti sobě. Utekly by mi totiž zakázky. Už se mi ale několikrát stalo, že jsem musel pokládání podlah v bytě odložit právě kvůli tomu, že zedník neměl ještě ani vyštukováno, i když už to měl mít dávno hotové," dodal.