Velké problémy mají kvůli dočasně uzavřené poště lidé v několika obcích na Chebsku. Jednou z nich je i Vojtanov. Tam je pošta dočasně uzavřená již čtyři roky. Především tak starší lidé mají potíže s tím, jak se pro korespondenci dostat. Pro poštu si totiž musejí dojet až do několik kilometrů vzdálené Skalné.

„Pošta zde byla uzavřena údajně kvůli tomu, že jim tyto pobočky nevydělávají a že jim chybí dostatečný počet pracovníků," uvedl místostarosta obce Ljubo Fistr.

O problému s poštou přitom jednali již na obecním úřadě mnohokrát.

„I když sem zavítali i hlavní představitelé pošty, argumentovali tím, že pošta ve Skalné není tak daleko a že lidé mají možnost, jak se tam dostat," upřesnil místostarosta.

Do obce zajíždí poštovní doručovatel s doporučenými zásilkami a důchody. Pokud však musejí lidé na kontrolu k lékaři, a doručovatel je tak nezastihne, vhodí jim do schránky upozornění, že mají doporučenou zásilku na poště ve Skalné. „Opravdu je to komplikace i pro starší občany, kteří se například špatně pohybují a mají si pak dojet například pro balík na poštu do Skalné a pak ho zase musejí dovézt zpátky," okomentoval Ljubo Fistr s tím, že v dohledné době se má uskutečnit jednání na krajském úřadě, kde mají celou situaci prošetřit. Další pobočka, která se zřejmě jen tak neotevře, je nebanická pošta. Tu se už před rokem Česká pošta rozhodla znovu otevřít. Bohužel tady se nedaří najít zaměstnance. Ti, kteří se rozhodli, že na nebanickou pobočku nastoupí, svůj pracovní poměr ukončili ještě ve zkušební době.