Ona třináctá příčka s devatenáctibodovým ziskem nebyla totiž velkým důvodem k jásání. Navíc se Viktoria drží nad sestupovým pásmem o devět bodů, což zrovna není moc. Zklamaný byl po první polovině divizní soutěže i trenér Mariánských Lázní Otakar Dolejš, který se ujal trenérského kormidla během letní přestávky.

K týmu jste přišel během letní přestávky, na adaptaci jste měl málo času, jak byste s odstupem času hodnotil návrat zpět na trenérskou lavičku?

Byl to návrat po třech letech. Podle mého názoru je zcela jedno, zda trénujete divizi, nebo národní tým. Trenér musí pracovat na všech úrovních jako odborník, pedagog, psycholog, organizátor či stratég, pouze musí zohlednit podmínky, za kterých pracuje, takže pro mne nic nového, nijak zvlášť jsem to neprožíval (úsměv).

I kádr prošel během letní přestávky rekonstrukcí, jak jste byl spokojen s posílením týmu zejména hráči z nedalekého Tachova?

Podle mého je kádr kvalitnější po fotbalové stránce a hráči do týmu výborně zapadli. Po stránce bojovnosti a obětování se pro tým to již tak pozitivně nehodnotím. Doufám, že během zimy dáme kádr dohromady se vším všudy.

Podzimní část jste měli jako na houpačce,jednou jste byli nahoře, podruhé zase dole, za což jste brali devatenáct bodů a tím třináctou příčku, jak jste s první polovinou soutěže spokojený?

Samozřejmě že nejsme spokojeni s třináctou příčkou. Zbytečně jsme ztratili body i v zápasech, kdy jsme měli navrch, ale pokusíme se na jaře tuto bilanci vylepšit.

Co vám tedy podzimní část soutěže ukázala, v čem měl tým nad soupeři navrch a naopak v čem zaostával?

Zaostávali jsme v produktivitě, v proměňování vyložených šancí a v některých zápasech i v bojovnosti a nasazení. Předností týmu byla hráčská kvalita a dobrá kondiční připravenost.

Můžete tedy přiblížit nejlepší a nejhorší zápas Viktorie v podzimní části?

Nejhorší zápasy jsme odehráli doma, a to s Přešticemi a Petřínem. Naopak nejlepší zápasy jsme odehráli na hřištích soupeřů, a to v Katovicích a Chebu.

Na to navazuje otázka, kdo byl podle vás nejlepším hráčem podzimu v dresu Viktorie?

Na tuto otázku odpovídat nebudu (smích), máme totiž v týmu mnoho „ nejlepších“ hráčů.

Máte před sebou neoblíbenou zimní přípravu, jakou bude mít náplň?

Bude dlouhá, ale pestrá. Trénovat budeme v krásných parcích a na UMT v Mariánských Lázních. Kondici budeme vylepšovat pod odborným vedením bratří Sailerů a zařadíme i tréninky v bazénu, posilovně a také aerobik v tělocvičně.

Ohlédnete se během přestávky také po případných posilách?

Ani ne. Myslím si, že kádr včetně hráčů, které máme na hostování, je dostatečně kvalitní, ale pokud dojde k jednomu nebo dvěma příchodům, musí se jednat o rozdílové hráče.

S jakým cílem budete vstupovat do jarní poloviny divize?

Zachránit pro Mariánské Lázně divizní soutěž, to znamená vylepšit postavení v tabulce a hrát nejen pohledný, ale i účelný a hlavně produktivní fotbal.