Mnozí Chebané ani netuší, že poslanci by na podzim měli hlasovat o dalších úpravách takzvaného silničního zákona.
„Já si myslím, že si nejdřív měli činitelé, kteří zákon tvořili, pořádně promyslet, co a jak dělají,“ řekl Cheban Pavel Kopáč. „Takovéhle pozměňování nemá smysl. V dodatcích se pak nikdo nevyzná. Všechny naše zákony jsou schválené s několika dalšími novelami.“
Mezi navrhované změny patří například ´řidičák na zkoušku´. Čerství absolventi škol by měli dostávat řidičské průkazy jen na dobu určitou a teprve v případě, že nespáchají mnoho přestupků, by jejich průkaz platil trvale. Je to proto, že podle statistik jsou právě mladí řidiči jedněmi z nejčastějších obětí dopravních nehod, ať už kvůli rychlosti či nepozornosti.
Další navrhovanou změnou, která má snad šanci na přežití, jsou ´krátkodobé body´za menší prohřešky. Například za zhasnutá světla. Takovýto bod by se hříšníkovi umazal za čtvrt roku. Součástí návrhů jsou i povinné zimní pneumatiky. Po této změně volají i policisté, kteří se pravidelně setkávají v zimním období s řidiči na letních gumách. Kvůli mnohým z nich často dochází ke kolizím. Naopak nemá šanci na úspěch tolerance minimálního množství alkoholu v krvi.