Momentálně jsou uvedeny do zkušebního provozu semafory na křižovatce ulic Žižkova a Dukelská. Mnozí cestující už se nemohou dočkat, až si nový areál prohlédnou. Radovat se ze zprovoznění terminálu mohou i řidiči, kteří konečně zaparkují před nádražím.

„Velice se na terminál těším, docela ten rok utekl," řekla Eva Hornová z Chebu. „Myslím, že si město Cheb pořádný terminál zaslouží. Předtím tu byly neuvěřitelné díry v silnici. To se snad nebude opakovat," doufá cestující.

Stavební ruch nijak neohrozil ani brzký příchod mrazů. „Stavební práce byly plánovány s ohledem na možné změny klimatu," informovala Pavla Brabencová z Agentury projektového a dotačního managementu Karlovarského kraje. „V těchto dnech probíhá přejímací řízení dokončené stavby mezi zhotovitelem a objednatelem Karlovarským krajem," upřesnila.

Plánované výdaje ve výši 117 milionů korun bez DPH budou nakonec nižší. „V rámci projektu již víme, že celkové náklady projektu budou o několik milionů nižší, prozatím ovšem nejsou ještě přesně známy, vzhledem k tomu, že dosud neproběhly všechny platby projektu. Nicméně současný předpoklad činí 110 mil. Kč," vysvětlila Pavla Brabencová.

Nyní bude celý terminál fungovat ve zkušebním provozu, který potrvá tři měsíce. Poté požádá Karlovarský kraj o kolaudaci stavby.

„Plánujeme, že celý dopravní terminál bude pro cestující otevřen dne 9. prosince 2012. Samozřejmě pokud všechny naplánované aktivity tedy uzavření smlouvy s provozovatelem se uskuteční bez komplikací," doplnila Brabencová. Spokojenost vládne i mezi dalšími cestujícími. „Ten nový terminál na chebském nádraží se celkem vyvedl. Nevím, zda se zlepší infrastruktura dopravy právě díky tomu, ale určitě to cestujícím zpříjemní cesty do města a z města," uvedl Jakub Bartoš z Aše. V přízemní části polygonu se pro cestující a veřejnost v průběhu zkušebního provozu otevře občerstvení a dále pro ně v přízemí bude otevřena úschovna a infocentrum.