Dopravní terminál pro autobusy z Ašského výběžku vznikne v Aši. Usiluje o něj tamní radnice. Terminál má vzniknout v místech dnešního vlakového hlavního nádraží, tak aby obyvatelům Aše a okolních obcí umožnil cestování do jiných měst po celé České republice. Navíc by dopravní terminál využili i lidé z odlehlejších obcí, kteří by zatoužili po jízdě do Německa. Do centra dopravy by totiž dojížděly speciální městské linky ze zastávky Aš město. Před časem vznikl i dopravní terminál například v Chebu.

„Do plánovaného terminálu bychom chtěli svést všechny autobusy, které dnes projíždí Aší, ať už jedou do Doubravy nebo do Hranic," uvedl starosta Aše Dalibor Blažek. „Navíc chceme, aby byla ve městě i lepší návaznost na vlakové spoje, a to jak do vnitrozemí, tak za hranice," poznamenal Dalibor Blažek.

Pro město to bude znamenat, že si bude muset odkoupit některé pozemky od Českých drah, kde by následně terminál stál.

„Zatím však nevíme, jak to dopadne, povedlo se nám nyní vyjednat takzvanou výpůjčku pozemku pod nádražím, abychom ho mohli před znovurozjetím vlaků do Německa dodatečně upravit," dodal starosta.

Už tři roky funguje také nový dopravní terminál u chebského vlakového nádraží. Ten vyšel Karlovarský kraj na 110 milionů korun. Bohužel často si na něm lidé stěžují na to, že na ně při dešti prší, tuto situaci se zatím nepodařilo vyřešit.

Podle Pavly Brabencové z Agentury projektového managementu Karlovarského kraje se zastřešením nelze nic udělat. Výška musela být přizpůsobena podjíždějícím autobusům.

„Bohužel v případě, kdy je silný déšť a fouká boční vítr, neochrání vás skoro žádné zastřešení," podotkla Brabencová.

Důstojného terminálu se před třemi lety také dočkaly Mariánské Lázně. Tam vyšly náklady na 70 milionů korun. V rámci stavby došlo k novému uspořádání autobusových zastávek. Vzniklo pět odjezdových stání a dvě stání s kombinací zastávky MHD. Lidé, kteří k terminálu přijedou autem, budou moci využít 59 parkovacích stání. Propojení mezi nádražní budovou a odjezdovými autobusovými místy je tvořeno přístřeškem v celkové délce 89 metrů, aby mohli cestující komfortně přejít i za nepříznivého počasí suchou nohou z autobusu na vlak nebo jiný druh dopravy.