Semafory a uzavírky. Taková dopravní omezení s sebou nese stavba jihovýchodního obchvatu Chebu. Kraj však slibuje, že se na necelý měsíc řidičům uleví zprovozní totiž některé části obchvatu.

Fronty se tvoří ve Svatém Kříži, kde dopravu řídí semafory. A to není jediné problematické místo. „Okružní křižovatka ve Svatém Kříži je budována po polovinách a doprava je zde řízena semafory. Nová křižovatka u Hájů si vyžádala úplnou uzavírku ve směru Háje Slapany. Vnímám potíže řidičů s plynulostí dopravy v obou místech, proto budou obě stavby uvedeny do předčasného užívání k 18. listopadu letošního roku," informoval náměstek hejtmana Petr Navrátil.

Po zprovoznění křižovatky ve Svatém Kříži by už řidiči neměli pocítit ve směru na Německo žádný problém s plynulou jízdou. Po zprovoznění kruhové křižovatky u Hájů se bude bez omezení jezdit nejen ve směru od Hájů na Slapany, ale také na místní komunikaci směrem na Podhrad.

Stavbu jihovýchodního obchvatu započal Karlovarský kraj na jaře letošního roku. Práce postupují podle schváleného harmonogramu.

„V současné době je prostavěno asi 120 milionů korun z předpokládané celkové ceny stavby 390 milionů korun," doplnila Jana Pavlíková, mluvčí Krajského úřadu Karlovarského kraje. Kompletní dokončení stavby se plánuje na 31. srpen roku 2015.