Z dosavadních informací vyplývá, že řidič osobního vozu nedal při vyjíždění z vedlejší komunikace přednost motocyklu Harley Davidson, který řídil 54letý muž na hlavní silnici ve směru od Mariánských Lázní na Cheb.

„Dvacetiletý řidič osobního motorového vozidla Rover jel po vedlejší silnici směrem od obce Úbočí na hlavní silnici I. třídy, přičemž na křižovatce při odbočování vlevo směrem na Starou Vodu nedal přednost 54letému řidiči na motocyklu Harley Davidson, který jel na silnici I. třídy směrem od Mariánských Lázní na Cheb, a došlo ke střetu,“ upřesnila informace policejní mluvčí Martina Hrušková.

„Při dopravní nehodě došlo ke smrtelnému zranění řidiče motocyklu. Alkohol u řidiče osobního vozidla byl vyloučen dechovou zkouškou. Veškeré další okolnosti dopravní nehody jsou předmětem šetření,“ dodala.
Dobrovolní hasiči z Dolního Žandova, kteří byli na místě první, po příjezdu začali zraněného motorkáře resuscitovat, pomoci mu už ale nedokázala ani posádka záchranné služby.

„Hasiči zajistili místo nehody a provedli protipožární zabezpečení. Řidič osobního auta utrpěl silný šok, hasiči tak povolali i svého psychologa,“ poznamenal mluvčí Hasičského záchranného sboru Martin Kasal.

„Řidiči i příbuzným mrtvého motorkáře poskytl odbornou péči příslušník ze stanice Mariánské Lázně, který je členem posttraumatického intervenčního týmu. Psycholog hasičů, který v tu dobu pomáhal při komunikaci se sebevrahem na přehradě Skalka v Chebu, po příjezdu k nehodě v odborné péči pokračoval,“ doplnil.

Komunikace pak byla tři hodiny zcela uzavřena. Hasiči asistovali u vytažení auta na silnici a provedli závěrečný úklid vozovky.
„Téměř na stejném místě záchranáři zasahovali také o den dříve při dopravní nehodě jednoho osobního auta. To skončilo mimo silnici na střeše.

Zraněnou řidičku převezla sanitka záchranné služby,“ sdělil ještě mluvčí hasičů.
Podle jednoho z místních obyvatel je tento úsek velmi nebezpečný. Dolní Žandov má celkem tři přístupové cesty a u každé z nich už došlo ke smrtelné nehodě.

Není to také tak dávno, co o pár desítek metrů dál zemřel při čelním nárazu osobního vozu a dodávky 25letý muž. K této nehodě došlo při předjíždění.
Do 1. září se v letošním roce na Chebsku stalo 277 nehod (loni za totéž období 340, předloni 362), při nichž zemřelo šest lidí (loni šest, předloni osm), těžce se zranilo 21 osob (loni 24, předloni 31) a lehké zranění utrpělo 107 účastníků (loni 90, předloni 105).