Omezení ordinačních hodin ambulancí v mariánskolázeňské nemocnici, a tudíž nedostupná lékařská péče hlavně v odpoledních a nočních hodinách trápí nejen občany, ale také radní. Vedení města v čele s piráty a hnutím ANO 2011 proto plní své předvolební sliby a řeší, jak obyvatelům města a lázeňským hostům zajistit dostupné lékařské služby.

Už těsně po volbách vítězové tvrdili, že mají v hlavě několik variant, jak tuto svízelnou situaci vyřešit. Nyní se uskutečnila informativní schůzka s jednou z možných společností, která má s poskytováním lékařské péče zkušenosti.

Město totiž vlastní budovu Taormina. Tu má dosud v pronájmu mariánskolázeňská nemocnice, ale nájem končí. Dříve zde byly nejen laboratoře, ale například interna nebo jednotka intenzivní péče. V posledních letech pak sociální lůžka, která se po okleštění oddělení v nemocnici přestěhovala právě do jejích prostor. „Budova je nyní prázdná," přiblížil místostarosta Mariánských Lázní Martin Hurajčík s tím, že město uvažuje o tom, že by mohlo Taorminu pronajmout. „Bylo by to jedno z možných řešení," uvedl.

Zástupce nadnárodní společnosti si spolu se zástupci města budovu prohlédl. Zajímala ho například dopravní dostupnost místa budovy nebo pozemky patřící k objektu. Výsledek z jednání ale zatím nevyplynul. „Hovořili jsme o tom, co by město chtělo a co by potřebovala společnost, ale žádný konkrétní závěr ještě nepadl. Na to je opravdu příliš brzy," dodal druhý místostarosta Petr Třešňák.

Postup města vítají také mariánskolázeňští občané. Těm totiž chybějící dostupná lékařská péče zasahuje do života nejvíce. „Určitě by to bylo jedno z řešení," řekl David Pavlovský z Mariánských Lázní. „Taormina je bývalé lékařské zařízení, pamatuji si dobu, kdy tam fungovala jednotlivá oddělení. Pokud by se našel někdo, kdo by tam chtěl zařízení provozovat, všem by to stoprocentně pomohlo," řekl. To samé si myslí například i Jan Kozlík, kterému je sedmdesát let. „Nemám řidičák, děti bydlí v Praze a Olomouci, představa, že budu potřebovat lékařskou péči, je pro mě nyní stresující. Bylo by proto velmi dobré mít tady konečně zase fungující zdravotnické zařízení.