Mnoho obyvatel Chebska stále rozmýšlí, kam se vypraví na dovolenou a jak ji stráví. „Kvůli práci musím zůstat v Čechách,“ řekl devětadvacetiletý Jaroslav Holub z Chebu. „Asi pojedeme s přáteli do Jižních Čech. Manželky se budou opalovat a my se budemě věnovat turistice,“ smál se mladý muž.
Stále více občanů lákají zahraniční pobyty s jazykovými kurzy. „Jestli něco nemám ráda, tak je to válení se na sluníčku – prostě pasivní dovolená,“ pověděla Marcela Jelínková z Chebu. „Miluji Francii a jezdím snad jen tam. Poznávací zájezdy po ní už mě ale také nebaví, protože se málokdy dozvím něco nového. Proto bych letos chtěla spojit zábavu s užitečným a zkusit zájezd s jazykovým kurzem.“

Někteří obyvatelé Chebska si myslí, že by si tímto způsobem dovolenou neužili. „K moři se přeci jezdí, aby si ho člověk užil,“ sdělila dvacetiletá Martina Dvořáková z Chebu. „Na poznávací zájezdy bude dost času až budu v důchodu a sluníčko mi nebude dělat dobře,“ dodala.
Také se najdou tací, kterým na způsobu a místě dovolené nezáleží. „Jsem hlavně rád, že nebudu v práci. Volno si umím užít, ale ještě nevím konktrétně, jak s ním naložím,“ řekl Jiří Nový z Chebu.