Ne každý občan na Chebsku si může dovolit jezdit každý rok k moři, například do Itálie. Existuje však možnost, jak si dovolenou pohodově užít, aniž byste se vydali za hranice. Vždyť v regionu je tolik míst, kam se lze podívat a přitom se ještě poučit.

Někdo zatouží po troše romantiky a pak se může vydat na Hrad Seeberg, který se nachází přibližně šest kilometrů od Františkových Lázní. Na svém místě stál již před dvanáctým stoletím, ale první písemná zmínka pochází z roku 1322.
„Je to nádherný hrad,“ uvedla Jiřina Procházková z Chebu. „Již několikrát jsem ho navštívila,“ dodala.

Dalším velice známým místem na Chebsku je též zámek Lázně Kynžvart. Ten je z konce 17. století. V minulých letech byl opraven kvůli nevyhovujícímu stavu.
„Hrozně se mi na kynžvartském zámku líbila malachitová kamna,“ uvedla Libuše Strouhalová z Chebu.
Jsou však i ti, kteří preferují výlet spojený s poznáváním nových míst. Pro ty je na Chebsku hned několik objektů. Prvním navštěvovaným místem je státní přírodní rezervace Soos u obce Hájek. Nachází se asi pět kilometrů od města Františkovy Lázně. Lidé si zde mohou prohlédnout bublající bahenní sopky nebo křemelinový štít. Celá krajina je pozůstatkem dávné vulkanické činnosti, kterou reprezentuje například sopka Komorní hůrka u Chebu. Tu najdeme pět kilometrů západně od Františkových Lázní.