„Po celý týden jarních prázdnin je dům dětí otevřen od 8 hodin do 16 hodin,“ informovala ředitelka Dráčku Irena Bornová. Na každý den je pro děti připraven zábavný program. V pondělí 13. února děti zažijí den v kuchyni. „Upečeme si bábovku a připravíme toasty,“ uvedla ředitelka.

Na další dny přichystali v Dráčku kumihimo nebo-li japonská technika výroby ozdobných šnůr a pásů. Děti se budou věnovat také nitěné grafice, drhaným náramkům nebo origami.

Po celý týden nebude chybět ani soutěž dvojic o nejlepší maňáskové divadlo. „Děti mohou trénovat celý týden. V pátek se uskuteční představení a vyhodnocení,“ dodala Bornová.

„Je skvělé, že i v Mariánských Lázních máme o děti postaráno,“ řekla Kamila Hrubešová z Mariánských Lázní. „Prázdniny jsou pro nás rodiče černou můrou. Málokdo dostane v zaměstnání dovolenou a může s dětmi zůstat doma, nebo jet někam na hory. Mám osmiletého syna a je pro mě nemožné nechat ho samotného doma. Proto jsem šťastná, že o něj bude v domě dětí postaráno.“

Na týden v Dráčku se těší také samotné děti. „Chodím do domu dětí na kroužek už od šesti let,“ pochlubil se devítiletý Daniel. „O pololetních prázdninách jezdím na tábor a už se těším na prázdniny jarní. Maminka ani tatínek dovolenou nemají a mě to ani nevadí. Na hory stejně nejezdíme, neumím lyžovat. V Dráčku mám spoustu kamarádů a společně si ten týden užijeme.“