„Že se bude prášit, jsme čekali. Ale rozhodně jsme netušili, jak to bude hrozné,“ postěžovala si prach z demoličních prací v chebském obchodním centru Dragoun Marie Hlaváčová.

Obyvatelé v širokém okolí se ale musí obrnit trpělivostí. Štiplavý žlutý prach už dva dny halí okolí staveniště do neproniknutelného oblaku. Kdo do něj vstoupí, toho prach nutí ke kašli.

„Velmi se za tyto komplikace Chebanům omlouváme,“ zdůraznil Pavel Hrouda, který v Chebu zastupuje investora stavby, podnikatele Jaroslava Třešnáka. Podle něj bude demolice největší budovy bývalých kasáren trvat čtyři dny. „Snažíme se prašnost omezit. Máme na stavbě objednané dvě kropičky,“ dodal Hrouda.

„To je sice pravda, ale v těch oblacích prachu to skoro není poznat. Dvě kropičky je málo,“ reagovala Hlaváčová.

Práce na objektech nového obchodního centra v těchto dnech finišují. Stavbaři budou pracovat dlouho do noci. Investor už má totiž 22. října začít předávat hlavní objekt celého areálu společnosti Interspar, která chce ještě do Vánoc zahájit prodej.
„V přilehlé obchodní zóně pak budou desítky dalších prodejen,“ doplnil Hrouda.
Na jaře příštího roku pak obchodní centrum doplní ještě hobbymarket Obi. Vietnamští stánkaři, kteří v těchto dnech museli kvůli prachu své stánky uzavřít, se mají stěhovat do nových prostor. Současné stánky, které stojí na místě budoucího parkoviště Obi, mají opustit do konce listopadu.

Tématu chebského Dragounu se v Chebském deníku věnujeme pravidelně. Poslední články najdete zde:

Šanci budou mít všichni - kam se přestěhují vietnamští stánkaři?

Chebané se ještě musí připravit na oblaka prach … - Den otevřených dveří na staveništi OC Dragoun

Trhovci zůstanou na Dragounu pořád - téma vietnamských stánkařů

Ze staveniště obchodního centra se valí tuny bláta - bahnem znečištěné okolí staveniště