Čtyři desítky obyvatel Chebu využily možnosti prohlédnout si staveniště obchodního centra Dragoun. Dostali se do míst, kam se kromě budoucích zaměstnanců nikdy nedostanou. Zajímalo je hlavně, kdy bude centrum hotové a oni si odpočinou od nepořádku a hluku ze stavby.

„Všude je plno prachu. Manželka se strachuje, jestli stačí ještě před Vánocemi umýt okna,“ postěžoval si Vladimír Havlíček z Chebu.

Otázkám Chebanů čelil Pavel Hrouda, zástupce investora společnosti Jaroslav Třešňák – Horova.
„Ještě musíme zbourat největší starou budovu v areálu. To bude trvat asi čtyři dny. Moc se omlouváme, ale přestože máme objednané dvě kropičky, bude se nejspíše prášit,“ řekl Hrouda. Práce mají začít tento týden. Zhruba o měsíc později stavbaři zlikvidují poslední staré objekty v areálu.
„Kolem 19. října také vyasfaltujeme poslední komunikace, takže nákladní auta už nebudou vyvážet zeminu ven,“ slíbil.

Právě stížnosti na nepořádek v přilehlých komunikacích řeší stavební úřad i investor nejčastěji.
„Je to velká stavba a úplně tomu nezabráníme. Musíme ale ocenit přístup Chebanů. Jedna z místních obyvatelek, která si stěžovala na bláto v ulici 26. dubna, nás upozornila, že ve městě působí charitní ubytovna Betlém, jejíž klienti by pro nás mohli komunikace ručně dočišťovat,“ pochvaloval si Hrouda spolupráci.

„Se stavbaři jsme se domluvili na spolupráci. Naši klienti jim vždy na vyžádání pomohou,“ potvrdil Pavel Barták z charitní ubytovny.

close zoom_in close zoom_in

Na stavbaře čeká ještě velké množství práce, 22. října ale mají začít předávat objekt budoucího hypermarketu Interspar. Ten má začít s prodejem ještě před Vánocemi. Obyvatelé v okolí se proto budou muset připravit na to, že stavbaři budou pracovat až do noci.
„Prosíme jen o trochu shovívavosti. Pak už bude většina prací hotová a bude klid,“ požádal Hrouda.

Obyvatelé ulice K Nemocnici mají ale obavy i ze samotného zahájení provozu.
„Máme strach, aby nebyla příliš hlučná klimatizace hlavní budovy obchodního centra. Máme ji přímo přes ulici před domem,“ sdělil Jaroslav Havran.
Podle stavbařů ale údajně takové nebezpečí nehrozí. Klimatizační jednotky budou vydávat hluk maximálně 30 decibelů.
Na jaře bude ještě následovat otevření hobbymarketu Obi.
Ten vyroste v místech, kde zatím stojí poslední budovy starých kasáren. Poslední stánkaři mají opustit areál na konci listopadu.

Psali jsme o Dragounu. Bláto ze staveniště zaplavilo Cheb

Vietnamští trhovci zůstanou