Stavba nového obchodního centra se v posledních dnech stala pro okolní obyvatele utrpením. Okolí jejich domů je doslova zasypáno prachem a zalito blátem. S nadějí očekávají, zda se splní sliby investora o tom, že do deseti dnů se situace zlepší. V to nejspíše doufají i stovky vietnamských prodejců ve zbytku dříve tak proslulé tržnice.

„Povolení na stávající stánky je prodlouženo z 31. srpna do konce listopadu,“ uvedl vedoucí stavebního úřadu chebské radnice Josef Huf. Navíc se mají stánkaři později přestěhovat do prostor údajně nazývaných obchodní centrum 2 v zadní části areálu, které se v současné době budují.
Velká část Chebanů tuto informaci přijímá s nevolí.

„Vždycky jsem byl přesvědčený, že radnice prodala celý areál Dragounu, aby zde vznikly normální obchodní prostory,“ reagoval na náš dotaz Jiří Mysliveček z Chebu. „Takže se nejspíše zase bude opakovat celá situace jako dříve. Celníci se zase nezastaví,“ poznamenal naštvaně.
Jak vypadá staveniště zblízka si budou moci Chebané prohlédnout už v sobotu 13. října mezi 9. a 11. hodinou při Dni stavitelství a architektury.

 

Psali jsme naposledy o obchodním centru Dragoun