Ostřížím okem sleduje chebská veřejnost současné dění v areálu bývalé tržnice Dragoun v Chebu. Lidé se zajímají nejen o termín otevření nového hypermarketu, nepořádek v okolí staveniště ale také o to, které obchody v novém areálu budou mít zákazníci k dispozici.

„Povolení na stánky bylo prodlouženo do 30. listopadu,“ uvedl Josef Huf, vedoucí stavebního úřadu chebské radnice. Stánkaři ani poté ale z areálu nezmizí. Budou se stěhovat do nových prostor, které investor nazývá obchodní centrum 2.

„Kromě hypermarketu Interspar a hobbymarketu Obi bude v areálu celá řada dalších prodejen, mezi jinými například Baťa nebo Levné knihy. S řadou dalších nájemců ještě jednáme,“ reagoval na náš dotaz Pavel Hrouda, který v Chebu zastupuje investora, podnikatele Jaroslava Třešňáka.
Do obchodního centra 2 se má podle něj právě přestěhovat část vietnamských trhovců. „Bude se jednat o normální kamenné obchody. Šanci zde prodávat bude mít každý zájemce, nejen ti z tržnice,“ zdůraznil Hrouda.

Chebané se přitom stále častěji podivují německým zákazníkům posledních stánkařů v areálu Dragounu.
„Všude je tam spousta prachu. Divím se jim, že sem pořád jezdí,“ kroutil hlavou Vladimír Havlíček z Chebu.
Zároveň také poukázal na fakt, že přičinliví trhovci už dokázali navěsit své textilní zboží na opěrnou zeď nového hypermarketu.