Týká se to například tratě z Chebu do Lubů. Místo vlaků musejí tak lidé využít autobusových spojů.

„Na základě rozhodnutí Rady Karlovarského kraje a po dohodě s Českými drahami od 1. dubna 2020 do odvolání platí redukované jízdní řády na většině tratí v Karlovarském kraji,“ sdělila mluvčí Českých drah Gabriela Novotná. Výjimkou jsou tratě 161 Bečov nad Teplou – Rakovník a 144 Loket předměstí – Nová Role.

„Celkově došlo na Karlovarsku ke snížení rozsahu regionální vlakové dopravy ČD o 18 procent. Zůstaly zachovány ranní a večerní spoje pro zajištění cest do práce a z práce, k lékaři a na úřady. Omezení se týkají dopoledních a školních spojů,“ poznamenala mluvčí.

Výrazná omezení se tak dotknou cestujících na trati Karlovy Vary – Cheb. Spoje jsou výrazně omezené i na trati mezi Merklínem a Karlovými Vary dolním nádražím. Omezené jsou také spoje na trati Cheb – Luby. Omezené anebo zrušené spoje v různých časech jsou i na trati Cheb – Aš, Cheb – Mariánské Lázně a Cheb – Plesná. Úplně zastaven je veškerý příhraniční provoz.

„Mrzí mě, že je tolik spojů omezeno, ale na druhé straně to chápu,“ uvedla cestující Marie Čermáková z Chebu. „Stejně teď lidé moc cestovat nemůžou, tak snad to nikoho výrazně neohrozí,“ dodala. Kompletní informace o vlakových spojích cestujícím podají pracovníci Českých drah na větších nádražích.