„Jsem velmi potěšena, že tato výjimečná nemovitost v srdci lázeňského města našla nového majitele, který ji brzy vdechne nový život. Počet příhozů a navýšení kupní ceny oproti původní vyhlašované částce je důkazem, že naše nabídky nemovitostí na webu www.nabidkamajetku.cz jsou pro veřejnost atraktivní,“ uvedla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.

Nejnižší podání v transparentní veřejné dražbě bylo stanoveno na 59 900 000 korun. Celkem v dražbě padlo 27 příhozů, díky kterým se cena vyšplhala na 76 milionů korun. Do dražby byli přihlášeni tři zájemci. Vítězem a novým majitelem se po doplacení celé vydražené částky stanou Lázně Poděbrady, a. s.

Festival světel přilákal do ulic v centru Karlových Varů i přes rostoucí počet nakažených tisícovky lidí.
Festival světel bude, ačkoliv pandemie sílí. Trasa je nejdelší v historii

Lázeňský dům Mercur postavený v roce 1905 se nachází v samotném centru světoznámého lázeňského města, v těsné blízkosti hlavní kolonády a také oblíbené Zpívající fontány. Komplex lázeňského domu tvoří čtyři propojené stavby s ubytovacími kapacitami, rehabilitačním bazénem a balneoprovozem. Jeho celková kapacita je 60 pokojů (jednolůžkové, dvoulůžkové a jeden apartmán) s téměř 90 lůžky. Nový majitel získá kromě budov, které jsou částečně vybaveny nábytkem, masážními vanami či lehátky, také pozemek o rozloze 766 m2, který se nachází proti pavilonu s léčivými prameny.