„Chebská jednotka Hasičského záchranného sboru Správy železnic bude mít novou moderní stanici, která před nedávnem začala vyrůstat na pozemcích po zdemolovaných plechových garážích v sousedství Vrázovy ulice,“ informovalo na sociální síti město Cheb.

Staveniště si v pondělí prohlédl v doprovodu chebského starosty Jana Vrby, místostarostů Michala Pospíšila a Pavla Pagáče a velitele jednotky chebských drážních hasičů a radního Petra Truhláře i ministr dopravy Martin Kupka. „Nová stanice nahradí stávající sídlo drážních hasičů v areálu nádraží, které již zdaleka neodpovídá současným standardům. Její výstavba přijde na zhruba 168,5 milionu korun (204 milionů včetně DPH), což byla nejnižší nabídková cena v rámci výběrového řízení. Hotova má být na podzim příštího roku.“

Ředitel chebského gymnázia Jaroslav Kočvara (vlevo) převzal prestižní vědeckou cenu. Cenu předal předseda Učené společnosti České republiky Libor Grubhoffler
Ředitel chebského gymnázia Jaroslav Kočvara převzal prestižní vědeckou cenu

Nový areál bude plně odpovídat požadavkům na moderní hasičské stanice. Drážním hasičům bude k dispozici dvoupodlažní základna s veškerým potřebným vybavením a zázemím pro hasičskou techniku.

V přízemí budovy vznikne vedle technického zázemí, šaten a hygienického zázemí rovněž garáž pro celkem 13 vozidel. Na ni naváže venkovní stání pro vyprošťovací tank. Ve druhém podlaží bude umístěno operační středisko a administrativně-sociální zázemí hasičů. Střechu budovy pokryjí fotovoltaické panely, které budou součástí topného systému. Součástí objektu bude i věž pro lezecký výcvik a požární sport.

Nová keramická křížová cesta na Seebergu, podívejte se
Nová keramická křížová cesta na Seebergu, podívejte se

Drážní hasiči zajišťují bezpečnost na železnici a řeší všechny mimořádné události související s železničním provozem. Působnost chebské jednotky přitom zahrnuje celý Karlovarský kraj, ale i části krajů okolních. Drážní hasiči jsou pochopitelně také součástí Integrovaného záchranného systému, takže zcela běžně vyjíždějí ke klasickým zásahům, jako jsou například požáry, dopravní nehody, popadané stromy a podobně.