Na figurínu policisty si řidiči na Chebsku zvykli. Úředníci obce Drmoul ho musejí často přemisťovat, aby donutili zpomalit alespoň cizí motoristy.

Drmoul je snad jedinou obcí v regionu, ve které si figurínu policisty pořídili. „Máme ho zde už víc než čtyři roky,“ uvedla starostka Drmoulu Vladislava Chalupková. Obec nestál ani deset tisíc korun. „Když se udělá hezčí počasí, můžeme ho používat denně.“ Starostka připouští, že již plastový strážce zákona nepůsobí na šoféry, kteří obcí projíždějí pravidelně.

"Ale příležitostní řidiči většinou zpomalí. A o to jde.“ Starostka nevylučuje, že by se mohli inspirovat na Slovensku. V jednom tamním městě si místo plastového policisty pořídili figuríny dětí. „Je to pro mě sice novinkou, že se někde něco takového používá. Ale jistě by stálo za to popřemýšlet o tom, zda by nebylo vhodné využít i tuto možnost. Figurína policisty by se pak dala kombinovat s figurínami dětí.“

Jak se na novinku i na stávajícího plastového policistu dívají občané? „Podle mého názoru je to zajímavý nápad, kombinovat takto figuríny,“ řekl Jan Němec z Chebu. „Přes Drmoul zas tak často nejezdím, takže mě postava vždy donutí ubrat plyn. Nikdy nemůžete vědět, jestli na místě plastového muže zákona nestojí pravý policista z masa a kostí,“ podělil se s názorem.

Někteří by přivítali, kdyby se třeba plastové skupinky dětí dávaly do blízkosti škol.

„Občas mám pocit, že někteří motoristé zapomínají, jak nebezpečné mohou být oblasti okolo škol,“ uvedla matka Martina Sládková z Chebu. „Dítě nechodí jen po přechodu. Snad by takové figuríny upozornilo šoféry, že mají zbystřit,“ dodala.