VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Drmoulu asi nejde pouze o zamýšlený obchvat obce

Drmoul - Občanovi Drmoulu se nelíbí jednání současného vedení obce – to se ale brání

21.5.2008
SDÍLEJ:

Tabule Drmoul - Vesnice roku 2002 Karlovarského krajeFoto: DENÍK/ Václava Simeonová

Obchvat Velké Hleďsebe vyvolal nelibé pocity v některých občanech Drmoulu. Podle nich se starostka Drmoulu stará o věci, které by měl řešit starosta Velké Hleďsebe. Podle druhých je v celé věci problém jinde, a to v osobních antipatiích bývalého starosty a současné starostky Drmoulu.

„Obchvat obce je již v dohlednu, avšak začátku realizace díla brání pouze dva nevykoupené pozemky,“ sdělil Zdeněk Lazur z Drmoulu. „Majitelé je chtějí prodat za vyšší cenu, než nabízí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Karlovarského kraje. A tak vznikla dohoda pracovníků ŘSD a starostky obce Drmoul,“ vysvětloval. „Obec vykoupí pozemky zhruba za 2 miliony korun a od obce je za zlomek ceny koupí ŘSD a za zbytek ceny slíbí obci práce na průtahu obcí, který stejně ŘSD vlastní.“ Občan své tvrzení dokládá konkrétním faktem. „Vybudují přechod pro chodce, o kterém ví pracovník ŘSD, že bude stát milion 300 tisíc korun, aniž by viděl jakékoliv plány přechodu.“ Obyvateli Drmoulu se nelíbí, že se nejedná se o obchvat obce Drmoul, ale o obchvat Velké Hleďsebe. „Obec Drmoul má s tímto společné jen to, že zmíněné pozemky leží v katastru obce,“ tvrdil Lazur.

Podle důvěryhodného zdroje, který je se situací obeznámený, to ale není pravda. „Na této stavbě není vykoupený jediný pozemek a není uzavřená ani jedna smlouva,“ uvedl člověk, který si nepřál být jmenovaný.

To potvrzuje také starostka Drmoulu Vladislava Chalupková: „Výkup pozemků nebyl realizován,“ uvedla. „Jednání stále pokračují.“ Také odmítá, že by pracovníci ŘSD nevěděli, kolik by přechod stál. „Žádali jsme o jeho vybudování již několik let,“ vysvětlovala. Projekt si již dřív nechala zpracovat sama obec, a poté ho ŘSD poskytla. Starostka také nevidí důvod, proč se o stavbu obchvatu nezajímat. „Je to bráno jako jedna stavba, která má několik částí. A bez první nemůže začít druhá,“ dodala.

Občan Drmoulu, který odmítl prozradit své jméno situaci vidí jinak. „Je zde několik stran, které se nemají v lásce. A v tom je zakopaný pes.“
Celé vyjádření nespokojeného občana Zdeňka Lazura naleznete na straně 8.

Autor: Václava Simeonová

Místo události:
21.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení