„Společně s dětmi jsme využili mrazivého počasí a vyrobili jsme ledové koule,“ informovala učitelka Renata Rothová. „Barevné koule z víček od PET lahví se krásně třpytily. Ozdobili jsme jimi stromy na naší školní zahradě. Ty krásně prozářily holé větve,“ uvedla.

Samotným žákům se výroba moc líbila. „Je to zase něco jiného, než když sedíme v lavicích a učíme se,“ řekl malý Vojta. „Přitom si i povídáme o tom, jak se dá odpad využít. Hlavně to moc hezky vypadá. Stromy v zimě nejsou vůbec hezké, takhle je to mnohem hezčí,“ dodal.

Pro své děti pořádá drmoulská škola mnoho akcí. V současné době vrcholí přípravy na tradiční školní masopustní průvod. „Ten se uskuteční v pátek 4. března od 10 hodin,“ sdělila Renata Rothová. I na ten se děti, ale i dospělí, moc těší. „Je to moc hezká akce,“ řekla maminka Olina. „Jsem ráda, že naše děti mají takové akce. Ve městě se nic podobného příliš nedělá. Tady je všechno takové rodinné. Tím ale nechci říct, že by si děti užívaly jen zábavu a učení šlo stranou. Je tady méně žáků, a proto se jim podle mého více věnují.“

Na další tradiční akci, kterou základní škola pořádá, se mohou děti těšit v dubnu. To všichni společně přivítají tolik očekávané jaro. „8. dubna od 10 hodin naši žáci vynesou smrtku a tím udělají definitivní tečku za zimou,“ dodala Rothová.