Před 2. světovou válkou žili v Drmoulu v drtivé většině Němci a židé, proto se uvádí, že hasiči (nikoli Feuerwehrleute) v obci vznikli až v roce 1946. Prvním velitelem Místní hasičské jednotky byl Antonín Pachta, starostou sboru pak Bohumil Janda. Sbor má v současné době zhruba padesát členů.

Léta toužili hasiči po nové hasičárně. Té se dočkali na konci minulého století. Na podzim 1985 začal výkop základů na stavbě a po pěti letech byli hasiči v novém. Jako dárek k nové hasičárně dostali od profesionálních hasičů automobilovou stříkačku Tatra 815. „V současné době naše výjezdová jednotka jezdí na zásahy stejným modelem. Jen tu původní nahradila CAS v lepším technickém stavu,“ řekl starosta Sboru dobrovolných hasičů Petr Starenko. Je pravdou, že novou CAS by už hasiči uvítali, ale vše je otázka financí. Kromě toho získali drmoulští hasiči nový dopravní automobil Fiat.

Deník na návštěvěDeník na návštěvěZdroj: DeníkJednotka, ve které je šestnáct členů, zasahuje nejen u požárů, ale i u čerpání vody, shazování ledů a mokrého sněhu, odklízí padlé stromy nebo pomáhá při pátrání po pohřešovaných. Dobrovolní hasiči jsou také složkou, která pomáhá obci. Staví máj, podílí se na organizaci akcí a v době koronavirové jsou nápomocni například při dezinfekci venkovních prostor v obci nebo zajišťují nákupy nemocným, vyzvedávají léky či zajišťují pochůzky po úřadech.

Vizualizace nového přírodovědeckého centra.
Podívejte se: V Chebu vyroste nové přírodovědecké centrum za více než 30 milionů

V loňském roce uspořádali dobrovolní hasiči Rouškobraní, kdy před svou zbrojnicí rozvěsili roušky, které si kdokoli mohl utrhnout. Kromě toho je široko daleko vyhlášený hasičský bál, který se kvůli pandemii letos uskutečnit nemohl. Okurkiáda vznikla po špičkování pánů hasičů, kteří se mezi sebou dohadovali, kdo má nejlepší kyselé okurky. A tak bylo rozhodnuto, udělá se soutěž a tam se rozhodne. „Tato srandaakce u nás zakořenila a má mnohaletou tradici,“ řekl starosta sboru.

Při sboru funguje dlouhá léta kroužek mladých hasičů, který patří k jedněm z nejstabilnějších v okrese. V současné době sdružuje zhruba dvacítku dětí.