Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Drmoulští žáci předali starostce vlastnoručně vyrobený erb obce

Drmoul - Své výtvarné snažení završily děti ze základní školy návštěvou místního obecního úřadu

27.10.2010
SDÍLEJ:

DRMOULSKÉ DĚTI zaplnily pracovnu starostky obce Vladislavy Chalupkové (vlevo). Společně se svojí učitelkou Renatou Rothovou předaly starostce erb, který vlastnoručně společnými silami vyrobily. Foto: Deník: Tomáš Blecha

Již více jak 500 škol z celé republiky se přihlásilo k pokusu o rekord. Tím má být galerie znaků měst a obcí vyrobených z odpadových materiálů. Také základní škola v Drmoulu se přidala a její žáci vyhotovili erb obce z víček od PET lahví a jiného nepotřebného materiálu. Svůj výtvor včera předali starostce.

„Organizátorem akce je společnost EKO–KOM a.s. a koordinuje jí pelhřimovská agentura Dobrý den,“ vysvětlila Renata Rothová, učitelka drmoulské základní školy. „Na výrobě erbu se podílely všechny děti, takže každé přiložilo ruku k dílu,“ doplnila.

Starostka Drmoulu Vladislava Chalupková děti přijala s úsměvem. Školáky, kteří jí erb darovali, odměnila krabicí lízátek. Předtím se však žáčků zeptala, jestli znají význam jednotlivých symbolů na erbu. Děti nezklamaly a vysvětily, co znamená tvrz a hole, které jsou vyobrazeny ve znaku obce.

„To jsme dělali na výtvarné výchově a výtvarném kroužku. Materiál jsme sbírali doma,“ pochlubil se žák Miroslav Mulko. Jeho kamarád Damien Rajčev ho doplnil: „Erb je z víček, silonek, videopásky, polystyrenu a hole jsou z papírových trubic.“
Výroba erbu nebyla jediným ekologickým počinem drmoulských dětí.

„V loňském roce získali za sběr elektroodpadu naši žáci diplom od Krajského úřadu,“ ocenila snahy dětí učitelka Rothová.
Základní škola v Drmoulu je podle slov starostky malotřídka. Celkem má 38 dětí, čtyři kantory a jednu vychovatelku. Místní děti zde absolvují první stupeň a pak dojíždějí jinam.

„Jako obec pomalu rosteme. Začínají se k nám stěhovat noví obyvatelé z měst. To je pro Drmoul dobře. Jsem sice ráda, že školu nemusíme zatím dotovat, ale i kdyby taková situace nastala, nenecháme jí zaniknout, je pro místní velmi důležitá,“ řekla starostka Chalupková.

Autor: Tomáš Blecha

27.10.2010
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Žandovští hasiči bojují v anketě Dobrovolní hasiči roku

Poškozený sloup.

Traktorista srazil sloup na poli, měl skoro dvě promile alkoholu

Amatérští autoři z celé země píšou do krajské knihovny

Karlovy Vary - Každý amatérský autor z České republiky se může zúčastnit literární soutěže, kterou letos už pojedenácté vyhlásila karlovarská krajská knihovna.

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Karlovy Vary – Svátek naturální kulturistiky a fitness? Ano, přesně tak. Fanoušci tohoto sportu si přišli během sobotního dne zcela jistě na své. Na programu totiž byl ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.

Strážníci zadrželi hledaného muže

Cheb – Strážníci z Chebu zadrželi hledanou osobu.

Z kapsy mu ukradla plnou peněženku

Cheb – Velmi hbité ruce má nejspíš třicetiletá žena z Chebu – patrně ale asi trochu jinak, než si původně myslel šofér, který se s ní dal na parkovišti do řeči…

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení