Obavy z legalizace pěstování menšího množství (pěti kusů) konopí a možného pěstování drog ve velkém jsou příčinou konání semináře s názvem V poli napětí mezi drogovou politikou a drogovou prevencí v německém Hohenbergu. Spolu s partnerskou organizací, Domem dětí a mládeže (DDM) Sova Cheb, hledají pořadatelé odborníky, kteří by se k této problematice mohli veřejně a kompetentně vyjádřit.

„Jedná se o pedagogy, sociální pracovníky, lékaře, policisty, odborníky na drogovou problematiku, preventisty, novináře, popřípadě další zájemce z řad širší veřejnosti,“ poznamenala Eva Pupáková ze Sovy.

„Očekáváme jak diskusní příspěvky, tak i podněty a návrhy pro i proti, které by vedly k nalezení přijatelných kompromisů a mírnění možných konfliktů – téma je z hlediska zdravotních rizik, ale i politického obsahu pro české i bavorské pohraničí velice citlivé,“ informovala. Seminář by se měl uskutečnit 2. až 4. července a pokud by měl kdokoliv zájem uvést svůj příspěvek, může se obrátit na DDM Sova Cheb. „Budeme mluvit o všem, co se problému týká a určitě se nevyhneme ani tomu, zda jsou přiměřené kontroly německých policistů v příhraničí,“ připojila se Marta Beranová z DDM.

„Já myslím, že si Němci zbytečně lámou hlavy s pěstováním konopí u Čechů. Vždyť tím se u nás zabývají Vietnamci,“ rozhořčil se Cheban Antonín Brožák.