Po šesti letech, kdy ležela ladem, se dočkala rekonstrukce družina při františkolázeňské základní škole (ZŠ). V těchto prostorách v české ulici už začne vyučování dětí v pondělí 29. 10. Z areálu v Dlouhé ulici budou ´družinářky´ stěhovat veškeré zařízení o prázdninách 25. a 26. 10. Rekonstukce družiny, jejíž kolaudace se uskutečnila 9. 10., přišla skoro na pět milionů korun.

„Takový menší slavnostní křest tohoto zařízení pro naše školáky jsme absolvovali ve středu v podvečer,“ uvedla ředitelka Jiřina Fajfrová. „Musím zdůraznit, že jsme s ostatními pedagogy opravdu spokojeni, že malé děti už nebudou muset do vzdálenějšího objektu družiny přes frekventovanu ulici. Po prohlídce upravených prostor jsme si s učiteli a některými městskými zastupiteli poseděli v přilehlé jídelně u občerstvení. To musel ze soukromých prostředků uhradit starosta města Ivo Mlátilík. Vsadili jsme se totiž, že když se nedodrží plánovaný termím kolaudace 3. 9. , musí zaplatit slavnostní tabuli.“
Podle Mlátilíka se celá akce pozdržela také kvůli průtahům s výběrovým řízením na dodavatele prací a také proto, že zde vznikly neočekávané ´vícepráce´. „Sázku jsem nakonec rád uhradil, vždyť jsme oslavovali dokončení projektu, který zlepší školní docházku našim dětem,“ dodal starosta.