S blížící se Památkou zesnulých se na pulty obchodů na Chebsku dostávají květiny na hrob, věnce a další dušičkové zboží.
„Už tento týden je po nich velká poptávka,“ pověděl majitel květinářství na chebské Třídě svobody Miroslav Belko. „Předpokládám, že hodně zaneprázdněných lidí k nám přijdou nakupovat také o víkendu. Nejvíce lidí ale očekáváme přes příští týden.“ Proto se také dobře zásobili. Ze širokého výběru květin a věnců si vybere snad každý.

A kdy mají Chebané v plánu dušičkové zboží nakoupit?
„Vše mám již nakoupené,“ pověděla Anna Kovářová z Chebu. „Minulý rok jsem to nechala na poslední chvíli a to se mi vymstilo. Měla jsem totiž poté problém nakoupit něco kvalitního,“ dodala.
S dušičkami ale bohužel přichází také téma krádeží na hřbitovech. 'Čerstvé' zboží lapky láká.
„Bohužel jsem se i s takovými zloději setkala,“ řekla Jana Blažková z Chebu. „Myslím, že to nejsou lidé. Krást mrtvým je nehorázné. Přinutilo nás to k zásadnímu kroku – vše, co jde připevnit, připevníme.“
Památka zesnulých, která připadá na 2. listopadu, je v římskokatolické církvi dnem, ve které se nejen věřící modlí za zemřelé. Památka se slaví od 9. století.